Ranman Grupp peab palkmajadele jaoks soodsaks ka Eesti turgu

Osaühingu Ranman Grupp juhataja, Ranna külast pärit Priit Kaljund rääkis, et pärast teatud kvaliteeditasemele jõudmist on paljud palkhooneid valmistavad ettevõtted hakanud orienteeruma välisturule. “Välisriikides on leitud ka head müügivõimalused. Ka meie valmistame maju raja taha. Norralased tellisid näiteks kolm palkmaja, mis võeti seal kasutusele mere ääres asuvate 23-kohaliste hotellidena.

Siseturule oleme praegu teinud kümmekond palkmaja, millest enamik asub Peipsi ääres. Tahame aga hakata kodumaisele tarbijale rohkem tootma, sest usume, et ka meil suureneb huvi selliste ehitiste vastu.

Priit Kaljundil endal tekkis huvi palkmajade tootmise vastu, kui ta töötas Soomes. «Naaberriigis veendusin, milliseid nägusaid ja ilusaid maju saab palkidest valmistada,» ütles ettevõtja.

Osaühing Ranman Grupp kasutab peamiselt männipalke, mida saadakse ümberkaudsetest Sõõru metsadest. Kaljund märkis, et firma kasutab palkmajade valmistamiseks kuivatatud materjali.

Praegu töötab osaühingus Ranman Grupp paarkümmend inimest. «Lähikuudel rakendame ellu tootmisuuenduse, mis loob võimalused uute töökohtade loomiseks. Tekib vajadus nii iseseisvalt mõelda ja otsustada oskavate alljuhtide kui ka tublide töömeeste järele,» lubas Priit Kaljund.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus