Rakvere Teatri looma-, meeste ja suhtelood Jõgevamaal

Järgmisel nädalal külastab Rakvere Teater Tabivere ning Palamuse rahvamaja.

7. oktoobril saab Tabivere Rahvamajas näha lastelavastust „Onu Remuse lood“ ja suhtekomöödiat “Meie, mehed”.

Päeval kell 13 saavad teatrikülastajad vaadata Joel Chandler Harrise kirjutatud ning Jaanika Juhansoni lavastatud „Onu Remuse lugusid”. Tänu Tõnu Aava suurepäraselt sisseloetud plaatidele on lood Jänkuonust ja Rebaseonust ning nende kaaslastest juba mitmele põlvkonnale tuttavad ja väga armastatud. Kes ei teaks lugu sellest, kuidas Jänkuonu Rebaseonu endale ratsahobuseks võttis või kuidas Rebaseonu Kilpkonnaonu uputas… Plaatidelt ja raamatutest tuttavaid värvikaid tegelasi mängivad Toomas Suuman, Margus Grosnõi, Helgi Annast, Volli Käro, Erik Ruus ja Indrek Apinis. 

Samal õhtul kell 19 näevad tabiverelased aga pokkerit ja naisi armastavaid mehi komöödias “Meie, mehed”. Need on mehed, kes vilistavad sellele, et nende naised nad maha jätsid. Mehed, kes saavad hakkama. Omal moel. 

Näidendi autor Neil Simon on seda tutvustades öelnud: “Kes meist ei oleks mõnel oma eluetapil jaganud elukohta teise inimesega? Ei ole oluline, kas inimesed meeldivad üksteisele või mitte. Lõpuks saab nende vaikne viha kuuldavaks, kaevates selle üle, kuidas üks vilistab köögis ja tavaliselt ikka sedasama kohutavat meloodiat, samal ajal kui teine valitseb telekapulti ja klõpsib öö läbi sadu kanaleid. Kes poleks kogenud puhast vihkamist häälte vastu, mida korterikaaslane söömisel teeb? See näidend esindab kõiki inimesi maailmas, kaasa arvatud astronaute.” Ja tõepoolest, Rakvere Teatri lavastuses astronaute ei näe, küll aga üht täiesti tavalist ja igapäevast kodust situatsiooni, mis on küll pisut pea peale pööratud. 

Neil Simoni särava suhtekomöödia  lavastas Toomas Suuman, mängivad Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer, Ülle Lichtfeldt, Eili Neuhaus, Volli Käro, Toomas Suuman ja Heigo Teder. 

9. oktoobril kell 19 on Rakvere Teater Palamuse rahvamajas Üllar Saaremäe lavastatud ja Eric-Emmanuel Schmitti kirjutatud näitemänguga „Oscar ja Roosamamma. Kirjad Jumalale“. Teatri ühe viimaste hooaegade populaarsema lavastuse nimiosas näevad vaatajad Üllar Saaremäed, Roosamammat kehastab aga Ines Aru.

Kümneaastane Oscar on haige – enda sõnul halb haige, selline, kes ei saa terveks. Ja see, et Oscar hakkab surema, muudab tema vanemad ja teised täiskasvanud tema ümber imelikuks.  Nad lihtsalt ei kuule alati, mida Oscar ütleb – näiteks sõna „surm“ on neile täiesti kuuldamatu.

Ainult Roosamamma on endine ja kuuleb kõike, aga Roosamamma ongi lahe – ta on küll hirmus vana, kuid käib ikka vabatahtlikult haiglas lapsi vaatamas. Kunagi, kui Roosamamma oli noorem, oli ta hoopis kätšija ja tema nimi oli Languedoci Kägistaja. Ta võitis kõiki oma vastaseid, sest lisaks jõule oli tal ka palju kavalaid ja häid mõtteid.

Roosamamma soovitusel hakkabki Oscar mängima, et iga päev tema elus läheb arvesse kümne aastana. Oma igapäevastes kirjades Jumalale jutustab Oscar vaimukalt oma teismeliseeast, esimesest armumisest, abielust, keskeakriisidest ja vanaduse helgest väsimusest.  Nii leiabki Oscar tänu Roosamamma sõprusele taas elurõõmu, tahtmise leppida oma vanematega ja julguse saatusele vastu minna.  

Rakvere Teatri kirjandustuba

blog comments powered by Disqus