Rahvakultuuritegijate Lafkatuur jõuab seitsmesse külla

Laupäeval sõidavad rahvatantsijad ja rahvapillimängijad Jõgevamaal ringi kauplusautoga ja esinevad publikule seitsmes paigas. Lafkatuuri korraldavad MTÜ Vöör ja Ahter Tantsuselts (VATS).


2012 aastast tegutsev MTÜ VATS on katusorganisatsiooniks rahvatantsu B kategooria segarühmale “Vöör ja ahter” ning N kategooria naisrühmale. Traditsiooniks on kujunenud iga-aastased suvised tantsulaagrid Eestimaa paikades.

Tänavu ollakse 25. – 28. augustini laagris Torma vallas Sadalas. Lõpukontsert plaanitakse seekord teha aga natuke erilisemas vormis. Nimelt sõidetakse koostöös füüsilisest isikust ettevõtja Rait Markeni kauplusautoga kontserttuuriga läbi Jõgevamaa valdade. Niinimetatud lavkatuur toimub 27. augustil ning esinemiskohtadeks on plaanitud kauplusauto peatused Kassinurmes, Pikkjärvel, Mõisakülas, Rääbisel, Tähkveres, Kõnnus ja Assikveres. Igas peatuses on kavas 45 minuti pikkune kontsert, kus tuleb esitusele vähemalt viis tantsu. Muusikat mängib Torma kapell. Pealtvaatajad saavad nautida esinemist ning külastada samal ajal avatud kauplusautot. “Ettevõtmisele oleme nimeks pannud Lafkatuur 2016,” rääkis Torma vallavanem Triin Pärsim.

“Usume, et see on tore vaheldus kauplusauto püsiklientidele ja kõigile teistele pealtvaatajatele ning toob Eesti pärimuskultuuriga seotud kontserdi paikadesse, kus tavaolukorras selliseid üritusi ei toimu,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus