Puurmanis korraldatakse tervisepäeva rattaretk

 

Neljapäeval, 24. mail korraldab Puurmani vallavalitsus tervisepäevale pühendatud ürituse “Retk jalgratastel”. Puurmani vallavalitsuse lastekaitsetöötaja ja sotsiaalpedagoogi Karmen Allevi sõnul liitus Puurmani vald Jõgeva maavalitsuse projektiga “Jõgevamaa liikuma” meetme “Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine”. Selle projekti raames toimuvad vallas iga kuu tervisepäevad.

Maikuu tervisepäevale on planeeritud retk jalgratastel, varem on korraldatud kepikõndi, orienteerumist, jooksmist ja muid sportlikke üritusi. Rattaretkele  pole eelnevalt registreerida vajalik ning ka osavõtutasu ei nõuta. Rattaretkele oodatakse inimesi vanusevahemikus 15-64 eluaastat. Enne teeleminekut korraldab kohalik spordiedendaja Annela Järvik soojendusvõimlemise. Samuti panevad retke korraldajad kirja kõigi retkel osalevate inimeste nimed. See on vajalik Euroopa Liidu fondide toel rahastatavate projektide kohta koostatava aruandluse jaoks. Jalgrattaretk saab teoks marsruudil Puurmani noortekeskus-Kursi rist-Tammiku-Jõune- Härjanurme-Saduküla kool-Pööra-Tammiku-Puurmani noortekeskus. Saduküla kooli juures tehakse Annela Järviku juhendamisel venitus- ja lõdvestusharjutusi, samuti pakutakse seal terviseampsu ja jooki. Karmen Allevi sõnul võivad retkel osaleda soovijad nendega liituda ka teistes paikades. Taolisi üritusi on proovitud korraldada ka puhkepäevadel, kuid elu on näidanud, et kes tahab tervisepäevale tulla, saab seda teha ka tööpäeval. Kellel pole soovi osaleda, see ei tule niisugustele üritustele ka nädalavahetusel.

Kas jalgrattaretk ka edaspidi tervisepäeva ürituste raames ette võetakse, oleneb Karmen Allevi sõnul nii ürituse rahastamise võimalustest kui ka sellest, kuidas Puurmani valla rahvas selle tänavu vastu võtab ja kui aktiivselt osaleb. Jalgrattaretke korraldajad loodavad, et ka maakonna tervisenõukogu liikmetest keegi rattaretkele osalema tuleb.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus