Puurmanis korraldatakse mihklipäeva õpiköök

Eeloleval pühapäeval, 28. oktoobril saab Puurmani lossikompleksi tõllakuurist mihklipäeva õpiköök. Puurmani vallavalitsuse sotsiaaltöö ja lastekaitse peapetsialisti ning tervisepäevade korraldaja Karmen Allevi sõnul toimub selline tervislike toitude valmistamise päev kampaania Sööme ära  raames.

Ettevõtmise eesmärk on juhtida eelkõige meeste tähelepanu tervislikule toitumisele. Mehi oodatakse õpikööki koos abikaasadega, kes aitaksid edaspidi mehi toitumisharjumuste muutmisel suunata. Toitude valmistamisel pööratakse suurt tähelepanu  just puu- ja köögiviljadele. Mihklipäeva õpiköögis valmivad supid, praed ja magustoidud. Kasutatakse ka  smuutisid, marja- ja juurviljamahlu. Kõik valmistatavad toidud süüakse sealsamas ka ära.

Õpituba aitavad läbi viia Jana Kuusk ja Teele Kaugesalu. Karmen Allev loodab, et osalejatel tekib huvi ka kodus selliseid toite valmistada. Varasematest õpiköökidest on olnud väga positiivne tagasiside ning need mehed, kes sellises ettevõtmises juba eelnevalt kaasa on löönud, tulevad sinna hea meelega tagasi. Tavapäraselt on õpiköökides osalenud ca 30 inimest. Puurmani tõllakuuris, kuhu on välja ehitatud kooli tööõpetuse klassid, on olemas korralik köök ning piisavalt ruumi söögilaua taga istumiseks. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus