Puurmani ettevõtetel suuri maksuvõlgu pole

Puurmani vallavanem Rauno Kuus peab heaks näitajaks seda, et vallas tegutsevate ettevõtete hulgas pole suuri maksuvõlglasi.

Enamik ettevõtjaid on suutnud oma firmad toimivatena hoida,” tõdes vallavanem. Suuri koondamisi pole olnud, küll on tulnud palku kärpida ning kulusid koomale tõmmata. Katastroofilist töötuse kasvu vallas pole,” lisas ta.

Põllumajandusosaühing tegutseb, palju inimesi leiab rakendust Valio Laeva Meiereis, ka Kaubi Farmide sigalas.

Kindlasti võiks valda uusi ettevõtteid juurde tekkida. Praegu on kurb just see, et inimesed peavad otsima tööd väljaspool valda, oma kodukohas elatakse, tööle sõidetakse nii Põltsamaa, Jõgeva kui ka Tartu poole.”

Vald on teinud Tallinna-Tartu maantee äärde jääva võimaliku tööstuspargi ala detailplaneeringu, oodatakse üldplaneeringu valmimist, et saaks riigilt maad taotleda.

Kui vald 2007. aastal tööstuspargi ideega lagedale tuli, oli paar-kolm huvilist. Üks ettevõte soovis meie tööstusparki oma logistikakeskust rajada, Vesico Projekt oleks endale masinate hooldusbaasi rajanud,” rääkis Kuus.

Protsessid käivad väga aeglaselt, omavalitsustel võiks olla taolist maafondi, mis arengu seisukohalt on oluline, tunduvalt lihtsam saada. Meil on ka eramukruntide detailplaneering riigi maal, kuid seda maatükki kätte saada on väga pikk ja aeganõudev protsess,” rääkis Kuus. Ka elamukruntidele oleks Puurmani vallas soovijaid.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus