Pühapäeval toimub seitsmes Kalevipoja rattamaraton

Sel pühapäeval sõidetakse tänavune Kalevipoja rattamaraton. Seitsmendat korda toimuv maraton kuulub jätkuvalt Eesti suurimasse maastikurataste maratonisarja Estonian Cup ning Kuremaa ümbruses paikneval rajal võtavad üksteiselt mõõtu kõik Eesti selle ala paremad eesotsas sarja liidri Caspar Austaga.

Pühapäeval kell 12 antakse Kuremaa alevikus start 65 kilomeetri pikkusele maratonidistantsile ning poolteist tundi hiljem pääsevad rajale ka 35-kilomeetrisel poolmaratonil osaleda soovijad. Kahe põhistardi vahel toimuvad Kuremaal laste- ja tillusõidud, kus 2001. aastal ja hiljem sündinud lapsed saavad sõltuvalt vanusest läbida 200 –2400-meetrise distantsi.

Peakorraldaja Tarmo Raudsepa sõnul kuulub Kalevipoja rattamaratoni rada kaheksaetapilises võistlussarjas keskmisest raskemate hulka. “Usun, et oleme saanud raja heasse tasakaalu:  see on mõnusalt sõidetav, aga samas piisavalt raske ja huvitav,” ütles Raudsepp. “Rada ei jää kindlasti üksluiseks ning seal on kõigile midagi.”

Rada lühem ja lihtsam

Mullusega võrreldes on rajal toimunud väikesi muudatusi. “Rada on paar kilomeetrit lühem ja mõnevõrra lihtsam,” lausus peakorraldaja. “Me ei kasuta enam üht küllalt rasket rajalõiku Kuremaa suusaradadelt Laiuse alevikuni.”

Lisaks üldarvestusele selguvad rattamaratonil parimad erinevate vanuseklasside lõikes ning omaette arvestust petakse ka võistkondade vahel. Põnevust lisavad vahefiniš ja kaks kiirenduslõiku. “Neil lõikudel võetakse aega ning kiiremad saavad auhinnad,” selgitas Tarmo Raudsepp. Hansgrohe kiirenduskilomeetril fikseeritakse ratturitele ühe kilomeetri läbimise aeg ning Würth Laiuse mäkketõusul selguvad parimad mägironijad 361-meetrisel distantsil, kus tõusu on 42 meetrit,  keskmine tõusunurk on 13 ning maksimaalne 30 protsenti.

Tulevad kuulsad sõitjad

Eilse seisuga on Kalevipoja rattamaratoni põhidistantsile registreerunud 933 ning poolmaratonile 388 rattahuvilist. Starti on tulemas nii kuue etapi järel sarja juhtiv Caspar Austa kui ka kokkuvõttes kuue parema hulgas olevad Silver Schultz, Peeter Tarvis, Ivo Suur, Raido Kodanipork ja Raul Olle, samuti Erki Pütsep, Alges Maasikmets, Sigvard Kukk, Allan Oras, Kalle Kriit ja paljud teised nimekad ratturid.

Kui sarja tänavustel varasematel etappidel on mõnikord kaasa teinud ning etapivõiduni jõudnud ka Eesti maanteeprofid (Alo Jakin võitis esikoha Rakkes ja Gert Jõeäär Otepääl), siis Tarmo Raudsepale teadaolevalt nad tiheda võistlusgraafiku tõttu Kuremaal osalemas ei ole.

Soodushinnaga eelregistreerimine aadressil www.estoniancup.ee lõpeb homme kell 24, lisaks on ennast võimalik võistlusele registreerida ka pühapäeva hommikul kella üheksast kuni kolmveerand kaheteistkümneni võistluskeskuses. “Kohapeal on registreerimine alati kallim olnud, seetõttu on targem ennast eelnevalt kirja panna,” ütles Tarmo Raudsepp, kes ühtlasi soovitas rattahuvilistel valida endale jõukohane distants.

“Neil, kes sõiduks hästi valmistunud ei ole, oleks mõistlik valida poolmaraton,” lausus ta. “Oma võimeid tuleb osata hinnata, muidu ei pruugi see päev enam kuigi meeldiv olla, kui väga raskeks läheb.” Tarmo Raudsepp tuletab osalejatele meelde, et kiivri kandmine on rattamaratonil kohustuslik ning riietus peaks olema ilmale vastav. “Loodan, et pühapäeval tuleb mõnus rattasõiduilm,” ütles peakorraldaja.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus