Pühapäeval peame emadepäeva

Täna õhtul kuulutatakse Palamusel välja Jõgevamaa aasta ema 2024. Nominentide lühikese tutvustuse leiab tänase Vooremaa veergudelt. Jõgevamaalt esitati seekord aasta ema nimetusele kümme kandidaati. Maakonnas korraldab aasta ema aunimetuse väljaandmist Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.
Tegu on toreda traditsiooniga, mille kaudu tunnustatakse tublisid emasid ning saame kuulda nende panuse kohta ühiskondlikult ja laiemas mõttes. See on sündmus, mida maikuu algul ikka oodatakse.
Eesti aasta ema valimine on Eesti Naisliidu poolt antav aunimetus, mida anti iga-aastaselt välja alates 1998. aastast. Tänavu lõpetab aga Eesti Naisliit üleriigilise aasta ema, samuti aasta isa tiitli väljaandmise. Seetõttu muutub aasta ema valimine nüüdsest iga-aastaselt vaid maakondlikuks sündmuseks. Üleriigiline aasta ema jääb seega edaspidi valimata.
Kahtlemata on aasta ema valimise näol tegu üritusega, mida võiks vähemalt maakondlikul tasandil ikkagi jätkata. Samas on oluline ka see, et meedia kaudu tutvustatakse ka teisi emasid, sest tegelikult väärib iga ema tunnustamist. Häid sõnu ja meelespidamist ei saa emade jaoks olema kunagi liiga palju. Ning seda saab teha igal ajal, mitte ainult kord aastas maikuu teisel pühapäeval.
Ema peaks alati olema meie mõtetes ja meelel, mitte ainult kord aastas emadepäeva eel. Ja küllap see nii enamikes peredes ka on. Nii et ülehomsel emadepäeval on meil kindlasti põhjust lausuda oma emale südamlikke sõnu ja kinkida kimbuke lilli heade soovidega.

blog comments powered by Disqus