President tunnustas ettevõtja Endel Pajumägi järjekindlat tööd

Osaühingu Põltsamaa Graniit juhatajat Endel Pajumägi võib põhiliselt leida töötamas firma kontoris Sulustveres või tootmisbaasis Rõstlas. Killustiku valmistamisega tegelev firma on mitmel aastal kuulunud nii Jõgevamaa kui kogu Eesti ettevõtete parimate hulka.

“Aastas toodame 200 000 tonni killustikku. Möödunud aasta kõige olulisemaks uuenduseks oli uue pesemissüsteemi töölerakendamine paekivikillustiku tootmisel. Nüüd saame paekivist kõik kätte ning paesõelmeid enam järele ei jää,” rääkis Pajumägi.

Firmajuht iseloomustas ennast selles ametis järgmiselt. “Ma olen nõudlik ja soovin, et mu korraldused on täitmiseks. Sõimamist püüan vältida. Pean oluliseks, et töö eest peab väärilist palka saama. Mitmed ekskavaatorijuhid saavad meil töötasu, mida mõnigi kadestada võib,” kinnitas ta.

Teedemeheks õppimine oli lapsepõlveunistus
Põltsamaa Graniidi edu on selle juhi sõnul soosinud ka hea meeskonnatöö. “Samuti on oluline oskus investeeringuid õigesti suunata,” lisas ta.

Pajumägi sõnul müüakse toodetud killustik siseturul, sest midagi peab ju Eestimaale ka jääma.

Viljandimaalt pärit Endel Pajumägi töötas noormehena teedeehitusel labidamehena. Nii tekkis tal varakult soov professionaalseks teedeehitajaks saada. Endel õppis teemeistriks Tallinna Ehitusmehhaanika Tehnikumis. Mäeinstituudis korraldatud kursustel sai ta õigused mäe- ja lõhketööde juhtimiseks.

Aastaid töötas Pajumägi Jõgeva Rajooni Teede Remondi- ja Ehitusvalitsuses. Kaheksakümnendatel aastatel moodustati ümberkaudsetest sovhoosidest ja kolhoosidest Põltsamaa Majandkond. Majandkonna nõukogu esimehe, Adavere mehe Viktor Meisteri ettepanekul sai Pajumägist selle ühisettevõtte abitootmise juhataja. 1990. aastate algul loodigi abitootmise baasil osaühing Põltsamaa Graniit.

Võitlus õendus-hoolduskeskuse ehitamise eest
Ettevõtja Pajumägi on seotud ka tervishoiuga ja tegeleb Põltsamaa linnavolikogus kohaliku meditsiinielu probleemidega. Tema abikaasa Lehte on töötanud aastakümneid velskrina. Osaühingu Põltsamaa Tervis juhatuse liikmena aitas Pajumägi kaasa ka nüüdisaegse perearstikeskuse loomisele Põltsamaal.

Nüüd võitleb ta koos mõttekaaslastega selle eest, et Põltsamaa haiglahoone teisele korrusele rajataks õendus- hoolduskeskus. Idee täideviimiseks on algatatud raha ja toetusallkirjade kogumine. “Põltsamaa linna ettevõtted võiksid korjanduses aktiivsemalt osaleda,” nentis Pajumägi.

“Olen ise mõelnud, et kui õendus-hoolduskeskus korra valmis saab, võiksin oma töö linnavolikogus lõppenuks lugeda ja koha mõnele nooremale loovutada. Sõbrad ja erakonnakaaslased arvavad aga, et peaksin jätkama ka edaspidi.”

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on Endel Pajumägi võimekas ettevõtja, kuid suudab ka oma firmast kaugemale vaadata. Põltsamaa avalik sektor tunneb teda kui aktiivset sponsorit. Staazikas arst Luule Loik teadis Endel Pajumägi suurimaks hobiks olevat tervishoiu edendamise. “Suures osas tänu temale hakkas viis aastat tagasi tegutsema seenior-meedikuid ühendav klubi EX Medicus, mille üritustel ta ise sage külaline on. Tänu tema abile oleme korraldanud ekskursioone mitmetesse Eestimaa paikadesse.»

Endel Pajumägi on kahe tütre isa ja kolme lapselapse vanaisa.

President Arnold Rüütliga on Valgetähe IV klassi ordeni saaja mitmel korral kohtunud. Mõndagi arutati koos Eestimaa Maarahva Erakonna loomise ajal. “Pean meie presidendist väga lugu. Telesaade Pehmed ja Karvased mulle aga ei meeldi,” ütles soliidne firmajuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus