Pool aastat enne pidu on müüdud ligi 2000 laulu- ja tantsupeo piletit

10.?31. detsembrini 70 Piletilevi müügikohas müügil olnud laulu- ja tantsupeo piletite vastu oli huvi oodatust suurem.

«Tänaseks on selgunud, et ligi 2000 inimest sai peopileti jõulukingiks. Meie üheks eesmärgiks oligi anda võimalus muretseda kultuurne jõulukingitus,» hindas Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juht Aet Maatee esmakatsetust heaks.

Esimest korda peo ajaloos alustati piletimüüki pool aastat varem. Tantsupeole osteti üle Eesti enam kui 1300 piletit ning laulupeole üle 500 pileti. «Suur huvi peo vastu on välismaal,» lisas Piletilevi juhataja Jaanus Beilmann. «Sealt on laekunud broneeringuid juba 1500 piletile.»

Lisaks esmakordsele varasele piletimüügile on esimest korda võimalik üksikpiletite kõrval osta ka perepileteid, mille hind on oluliselt taskusõbralikum. Kui näiteks tantsupeo üksikpileti hind algab 90 kroonist, saab viieliikmeline pere ühe pileti kätte juba 50 krooniga. Üksikpileti hind laulupeol algab 80 kroonist, perepileti puhul tuleb aga ühe inimese kohta maksta 40 krooni.

Aet Maatee väitel tuleb lähiajal korraldada riigihange peopiletite müügiks. «Esialgu plaanisime uuesti pileteid müüma hakata alles kevadel, kuid paistab, et huvi nende vastu on väga suur ja peame kiirustama,» lisas ta.
XXIV Üldlaulupidu ning XIV Üldtantsupidu toimuvad 2.-4. juulini Tallinnas. Kolmel kontserdipäeval esineb 32 000 lauljat- tantsijat ja pillimeest ning peole oodatakse üle 200 000 pealtvaataja. (VOOREMAA)

blog comments powered by Disqus