Põltsamaal tuleb 20. käsitöölaat

Juba kahekümnendat korda saab eeloleval laupäeval, 9. detsembril Põltsamaa kultuurikeskuses teoks jõulueelne käsitöölaat. Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Janne Karu sõnul oli kesknädalaks käsitöölaadale registreerunud umbes 70 kauplejat. Nagu ikka kaubeldakse laadal kudumite, vaipade, ehete, keraamika, aga ka toidukaubaga.

Varasemate aastatega võrreldes on tänavuseks Põltsamaa käsitöölaada uudiskaubaks heegeldatud vaibad. Janne Karu sõnul on Põltsamaa käsitöölaat kutsutud ellu selleks, et pakkuda kauplemisvõimalust eelkõige kohalikele käsitöötegijatele.

Kuid nagu alati on olnud, tuleb ka sellel korral Põltsamaale käsitöötegijaid mujalt Eestist. Kauplejate hulgas on hulganisti tuttavaid käsitöötegijaid, aga ka uustulnukaid. Kolmapäeva ennelõunaks olid kultuurikeskuse siseruumides kõik kauplemiskohad juba kinni pandud.

Janne Karu lausus, et kui viimastel päevadel avaldab mõni käsitöötegija soovi laadale kauplema tulla, siis on selleks võimalus veel kultuurikeskuse esisel platsil. Ilmaprognoosid lubavad laupäevaks praegust aastaaega arvestades mõõdukalt sooja ilma, mis võimaldab edukalt ka väljas kaubelda.

Traditsiooniliselt kuulub Põltsamaa käsitöölaada juurde ka eeskava. Kui varem esinesid laadalistele Põltsamaa linna isetegevuskollektiivid, siis tänavu on kutsutud lisaks laadaliste meelt lahutama ka üheks valla moodustanud endise Põltsamaa, Pajusi ja Puurmani valla isetegevuslased. Peaesinejana annavad kontserdi Lõõtsavägilased. Lastele esineb Heino Seljamaa kohverteater, kõige pisemad leiavad tegevust Trollitralli mängumaal. Lastele mõeldud ettevõtmised saavad teoks kultuurikeskuse teise korruse ruumes. Sinna saavad vanemad jätta oma väikesed pereliikmed seniks, kuni nad ise käsitöölaata uudistavad või eeskava jälgivad.

Sissepääsuks Põltsamaa käsitöölaadale tuleb lunastada üheeurone pilet, mille eest saab huvi korral tänutäheks piparkoogi. Ühelt poolt saab nii loendada laada külastajaid, teisalt on käsitöölaada ettevalmistamine ja külalisetteasted seotud teatud kulutustega. Janne Karu sõnul loodab kultuurikeskuse rahvas, et seekordsele, juubelihõngulisele laadale tuleb varasemast rohkem külastajaid ja ka kultuuriprogramm on tänavu kirevam.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus