Põltsamaal peetakse käsitöölaata

Põltsamaa kultuurikeskuses peetakse ülehomme taas jõulueelset käsitöölaata. Ehedat kodumaist täidet jõuluvana kingikotti pakuvad laadal enam kui seitsekümmend käsitöömeistrit mitte ainult Jõgevamaalt, vaid kaugemaltki.

iii

Talvise käsitöölaada traditsiooni algatas üksteist aastat tagasi Põltsamaa kultuurikeskus, ent peatselt läks jäme ots laada korraldamisel kohaliku käsitööseltsi kätte. Tänavust kaheteistkümnendat laata korraldab aga hiljuti tegevust alustanud Põltsamaa Käsiteokoda eesotsas Katre Arula ja Kersti Poogiga. Ehkki tegijad on uued, on traditsioon hästi toimiv, sestap polnud kauplejate laadale meelitamine keeruline.

„Keeruline on hoopis käsitöömeistrite kultuurikeskuse saali ja fuajeesse ära mahutamine,“ ütles Katre Arula. „Ning ega me kõiki majja paigutada suudagi: mõnedele hilisematele kontaktivõtjatele pakkusime võimalust õues kaubelda ning nad olid sellega nõus.“

Lisaks õuele laieneb laat ka kultuurikeskuse teisele korrusele, kuhu Põltsamaa Emadeklubi seab sisse töötoad lastele ning kus Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus pakub igaühele võimalust oma pildiga ajaleht teha.

„Käsitöölaadale tullakse tihti terve perega ja nüüd võivad vanemad selleks ajaks, mil nad ise jõuluvana abilisteks kehastuvad ja kingitusi ostavad, lapsed ülakorrusele meisterdama saata. Peale meisterdamise saavad lapsed ka suurelt ekraanilt animafilme vaadata,“ ütles Katre Arula. „Ajalehetöötuba osutus aga suvisel lossipäeval nii populaarseks, et Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus otsustas seda nüüd korrata.“

Eriti hea meel on Katre Arulal selle üle, et Jõgevamaa laadal päris suure hulga käsitöömeistritega esindatud on, ent tulijaid on ka näiteks Tallinnast, Saaremaalt, Viljandimaalt, Raplamaalt ja mujalt. Peale käsitööde saab laadalt hankida käsitööalast tarkust: üks kangakuduja toob näiteks müügile DVDd, mille abil saab telgedel kudumist õppida. Osta saab ka kodutehtud ja Saaremaa väiketööstuses küpsetatud leiba, samuti piparkooke ja uudset astelpajuglögi.

Kaubeldakse Põltsamaa käsitöölaadal kella 9-15.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus