Põltsamaal korraldatakse kahekümnes lossipäev

Eeloleval laupäeval, 4. juulil saab Põltsamaal teoks järjekordne, arvult kahekümnes lossipäev, mida on vahepealsetel aastatel korraldatud ka Põltsamaa linnapäevade nime all.

Põltsamaa kultuurikeskuse kunstilise juhi Vilve Pihti kinnitusel hakkab Põltsamaa linna suvine suurüritus ka edaspidi lossipäeva nime kandma. Traditsiooniliselt saab lossipäeval teoks käsitöölaat, sealhulgas laste käsitöölaat, mida korraldatakse tänavu juba teist korda. Käsitööga kauplemisest huvitatuid on sedavõrd palju, et viimastele kontakteerujatele on tulnud juba ära öelda. Samuti on teist korda Põltsamaa noortekeskuse juurde loodud lasteala. Mitmeid tegevusi toimub Põltsamaa jõel, kus saab sõita kanuudega, vesijalgratastega, paatidega.

Põltsamaa Roosisaarel esineb Nostalgiline Trio. Esmakordselt korraldatakse Põltsamaa jõel kanuuvõistlus paaridele ja ka rahvarõivaste esitlus on kavas esimest korda. d. Pika traditsiooniga ettevõtmistest saavad teoks lossijooks ja köievedu üle jõe, tehakse ka sepatööd.

Lossipäeva juhib Margus Kastor. Õhtul korraldatakse rahvapidu ning päeva lõpetab pärast südaööd jõe ääres Peeter Jõgioja trummi- ja tulešõu.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus