Põltsamaa veinipäevalisi kimbutas vihm

Veinipäeval said lapsed võistelda asfaldile joonistamises ja grafiti tegemises, neist esimene oli mõeldud noorematele. Asfaldile kujutasid noored kunstihuvilised oma fantaasialooma. Kokku osales 13 võistkonda, kõige noorem joonistaja oli kaheaastane. Natuke suuremad kunstihuvilised tegid grafitit teemal ?Kui ma oleksin loom?. Osales kümme võistkonda, välja selgitati kõige naljakam, kõige grafitilikum ja kõige kunstipärasem töö. Kujutati näiteks tulnukelevanti, ahvi, hobust, hunti, jänest, karu ja veel teisigi loomi.

Lastele oli muidki üritusi: nad said hüpata batuudil, lasta teha näomaalinguid, mürada klouniga ning ürituse suurima sponsori Felixi “tomatitega”. Maha peeti ka korralik padjasõda. Kohal olid esinejad moekoolist Face, kes erinevaid riideid tutvustades ning liikumiskavu esitades pealtvaatajaid rõõmustasid.

Spetsiaalne veinipäeva jook

Päeva juhtis kuningas Magnus (Margus Kastor) koos oma õukonna daamide Elisabethi (Urve Kask) ja Mariaga (Marta Meier). Kuningas Magnus oli väga viisakas ja temalt said sooja käepigistuse kõik, kes temaga suhtlesid või temalt auhinna kätte said.

Linna sünni- ja veinipäeva jaoks oli Põltsamaa Felix tootnud joogi, mis oli saadaval ainult Põltsamaal ja ainult laupäevasel veinipäeval.

Esmakordselt oli üritusel avatud käsitöölaat. Müüjaid ei olnud küll väga palju, kuid see-eest võis endale soetada üsna huvitavaid asju. Näiteks olid saadaval rahakotid, lapitehnikas valminud esemed, klaasnõud ning ka käsitööks vajalik, näiteks niidirullid.

Palju elevust tekitas Triinu ja Anu Tauli esinemine. Tüdrukud, kes on tuntud eelkõige kui ansambli “Neiokõsõ” liikmed, esitasid lisaks mulgikeelsetele lauludele ka torupillimuusikat.

Esinejaid oli aga veinipäeval palju, üles astusid taidlejad Põltsamaa linnast ja vallast. Esinesid Pajusi, Lustivere ja Adavere rahvatantsu- ja võimlemisrühmad, Kamari haridusseltsi naisansambel, memmede tantsurühmad Eskust ja Põltsamaalt, ansambel ?Tiina?, kapell “Laululeenud” ja pr Pürst, kultuurikeskuse segaansambel, rahvatantsurühm ?Virmalised?.

Pidulisi üllatas tuleinstallatsioon

Sportliku meelelahutust mahtus päeva samuti. Toimus Sadolini värvinõude tõstmise võistlus nii meestele kui ka naistele. Kui mehed pidid hoidma üleval kahte värvipotti, siis naistel piisas sellest, kui nad suutsid hoida ühte värvipotsikut. Auhindadena jagati ikka samu värvipotsikuid.

Naistest oli parim Valentina Koppel, kes arvas, et võidu tõi talle sportlik ettevalmistus. Ta on tegelnud kergejõustikuga ning praegu käib hoolega tantsimas.

Huvitavam osa veinipäevast toimus siiski õhtul lossihoovis, kus kuningas Magnus andis Põltsamaa linnapeale Jaan Aiaotsale pidulikult üle veinikarika.

Esinejaid oli igale maitsele, perekond Kirsi tuli välja tõelise showga, näidates, et trummide heli saab tekitada ka käepäraste vahenditega, näiteks kilega. Noorte tantsutrupp Palestra pani samuti rahva kaasa elama. Musitseerisid veel Hannah, Mait Maltise bänd, tantsutrupp Carina ja breigitrupp Complete.

Pidulisi üllatati tuleinstallatsiooniga, mis oli nähtav ainult lossihoovis. Kirjeldada on aga tuledemängu, kus muu hulgas kasutati ka nööre, küünlaid ja tõrvikuid, pea võimatu. Need, kes seda oma silmaga nägid, said tõelise elamuse.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus