Põltsamaa valla külade päeva korraldamise tava algas Kamarist

?Üks õige külade päev algab ikka avasõnadega,? lausus koosviibimise juht, möödunud aastal Kuldsuu tiitli pälvinud Margus Kastor, kes on 24 aastat ka ise Kamari külas elanud. Külapäevalisi tervitas esimesena Kamari külavanem Indrek Eensalu. Heisati lipp ja kõlas Eesti hümn. Kõnelesid ka Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, Riigikogu liige Margi Ein, Jõgeva linnavolikogu esimees Ants Paju, kes viis külapäeval läbi ka puudeistutamise  tseremooniat. Puud panid kasvama riigi, omavalitsusasutuste ja külade esindajad.

?Külapäev võimaldab meeldivas keskkonnas koos olla ja mõtteid mõlgutada,? avaldas arvamust Ants Paju.

Kamari koolimajja olid sisustatud käsitöötoad, kus sai õppida mitmesugust käsitööd ja muidki tööoskusi. ?Umbusist on toodud klaasvitraazid, Kamarist kootud põrandavaibad, savitööd ja klaasitööd, Esku mehed tulid külapäevale omameisterdatud mööbliga, võisikulased postkaartide ja seinapiltidega.? rääkis külapäeva peakorraldaja, Kamari Haridusseltsi esinaine Kalli Kadastik. Sai vaadata ka näitust puuskulptuuridest.

Lisaks traditsioonilistele käsitööoskustele õpiti Kamaris ka ajaleheloo kirjutamist, juhendajaks oli ajakirjanik Merike Kask ajalehe Vali Uudised toimetusest.

?Sain külade päeval kokku ametivendadega teistest küladest. Arutasime, kuidas oleks võimalik korraldada üritusi, kus osaleks võimalikult palju inimesi,? rääkis Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, kelle sõnul on Põltsamaa vallas  kolmkümmend küla. ?Valla külade päeva korraldamine peaks kujunema traditsiooniks, kusjuures igal aastal peaksid korraldajad olema  erinevas valla paigast.

Tore, et esimese Põltsamaa valla külade päeva korraldas just Kamari küla. Selles külas on osatud elu kõikidel aegadel huvitavaks muuta, loodetavasti märkab ja tunnustab külarahva tegemisi ka liikumine Kodukant,? ütles Riigikogu liige Margi Ein.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus