Põltsamaa pitsameistrid tegutsevad ka Jõgeval

Põltsamaa kandi rahvas ja linna külalised on pitsakioskis valmistatavad pitsad hästi vastu võtnud ja nii oli põhjust ka Jõgevale laieneda.


Täpselt 1. juulil täitus Põltsamaa Selveri kaupluse ruumes tegutseval pitsamüügikioskil aasta tegevuse alustamisest. Ettevõtmise algataja ja Põltsamaa pitsamüügipunkti omaniku Lea Põderi hinnangul on aastane kogemus tõestanud, et pitsavalmistamine tasub ära, ehkki rikkaks sellega ei saa, aga igapäevase leiva toob tegijatele kindlalt lauale. Esialgu pitsavalmistajad endale kõrgemaid sihte ei seagi. Põltsamaal on tänaseks leitud oma nišš ning klientuur.

Põder lausus, et äririski hinnates tasus pitsa valmistamise ja müügiga ka Jõgeval tegelema hakata. Jõgevale laienema julgustas ka teadmine, et kett, kuhu Põltsamaa müügipunkt kuulub, laieneb praegu suure kiirusega. Möödunud aasta lõpus tekkis Lea Põderil idee hakata Jõgeval pitsasid valmistama. 

Pitsasid igale maitsele

Ettevõtmise leindamine Põltsamaalt Jõgevale läks üsna kiirelt, ehkki sobiva ruumi leidmiseks kulus umbes kolm kuud. Lea Põderil tekkis idee teha koostööd Jõgeva majandusühistuga. Sobiv koht leiti Jõgeva kaubahalli Konsumi kaupluse ruumes. Varem tegutses seal R-Kiosk.

Kui punase kioski seintele ilmusid reklaamid selle kohta, mis seal toimuma hakkab, said inimesed teada, et nüüd on ka Jõgeval võimalik kohapeal ahjukuuma pitsat osta.

Jõgeval pakutakse täpselt samasuguses sortimendis pitsasid nagu Põltsamaa müügipunktiski. Välja arvatud Põltsamaa pitsa, mida pakuti esimest korda Põltsamaa müügipunkti esimesel sünnipäeval. Retsepti töötas välja Lea Põderi kolleeg Jaanika Kastor ning pitsakioski juhtkond kiitis selle heaks. Nii nagu Põltsamaal, tuleb ka Jõgeval kliendil varuda veidi aega ja kannatust, sest ühtegi pitsat ei tehta lihtsalt ootele, vaid toit valmistatakse ainult vastavalt kliendi soovile. Lea Põderi sõnul on inimeste soovid väga erinevad ja seetõttu ei oska nad ette arvata, millise kattega pitsat keegi soovib. 27 erineva kattega pitsa hulgast peaks ka kõige erinevama maitsega inimesed endale sobiva leidma. 

Kiosk ka Pae kauplusesse

Lea Põderi sõnul ei ole nad ennast pakutavate toitude osas n-ö lukku löönud ning ei välista võimalust, et hakkavad edaspidi  lisaks pitsale ka saiakesi valmistama. Jõgeva pitsamüügipunktist saab kaasa osta erinevaid kuumi ja külmi jooke. Jõgeva müügipunkt on avatud kõigil nädalapäevadel sama kellaajani, mil Jõgeva kaubahallis tegutsev Konsumi kaupluski. Esimeste tegutsemispäevade kogemus Jõgeval on näidanud, et inimesed alles tutvuvad uue tootega ja seetõttu ostavad pitsat esialgu väikeses koguses. Senised ostud on näidanud, et Jõgeva rahvale on paremini tuntud Tartus ja Mäekülas tegutsevate müügipunktide pitsad.

Samas juhib Lea Põder inimeste tähelepanu sellele, et nemad valmistavad paksu põhjaga pannipitsat. Kui need ei sobi, siis tuleb pöörduda teiste pitsavalmistajate poole.

Praegu on Jõgeva müügipunktis tööl kaks inimest, kuid sinna on töötajaid juurde vaja. Lea Põder lausus, et vastse tööandjana tunnetab ta, kui terav on tegelikult tööjõuprobleem. Praeguseks on olemas kokkulepe Jõgeva majandusühistuga, et pärast uue Pae kaubanduskeskuse valmimist saavad nad sinna endale rendipinna ja kolivad praegusest asukohast üle. Erinevalt praegusest Jõgeva müügipunktist saavad tulevases Pae kaubanduskeskuses olema ka istumiskohad ja nii saab ka kohapeal pitsat süüa.

Selleks, et endale sobiv pitsasort leida, on kohapeal olemas menüü, samuti saab inimene soovi korral menüü endale müügipunktist kaasa võtta. Pizzakiosk OÜ-l on olemas ka koduleht, mille kaudu on võimalik pitsat tellida. Müügipunktidest saab pitsat ka telefoni teel tellida. Lea Põder lausus, et tänapäevast inimeste mugavust ja tehnilist arengut arvestades võiks ka mobiiliäpp olemas olla. 

Vaja täiendavaid töökäsi

Hiljuti veel Põltsamaa ametikooli õpetajana töötanud Lea Põder tõdes, et ehkki töö on väga vastutusrikas ja riskirohke, on tal kutseõpetaja stressirohke tegevusega võrreldes praegu põnevamgi. Samas usub naine, et kui Jõgeva müügipunktis asjad paika loksuvad ja ta sinna tublid töötajad leiab, jääb ka pinget vähemaks.

Olgugi et Mustvees veel pitsat ei müüda, ei kavatse Lea Põder oma tegevust nii kaugele laiendada. Tema jaoks on juba Jõgeva piisavalt kauge ning pakub küllaga tööd.

Lea Põder lisas, et järgmiseks eesmärgiks võiks olla müügipunktide tegevuse stabiliseerimine. Miks mitte ka Põltsamaal suurema pinna leidmine, kus inimestel on võimalik kohapeal pitsat süüa. Teisalt ütles Lea Põder, et on juba selles eas, kus enam uljaid plaane ei tee. Kõigele lisaks valmistub ta vanaema rolliks. Hetkel on ta senise tulemusega rahul ning usub, et jääb praeguse tegevuse juurde kuni pensionilejäämiseni.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus