Põltsamaa noored võitsid

8. aprillil toimus Põltsamaal ülevabariigilise koolinoorte spordimälumängu “Bumerang” finaal, mille võitsid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi noored.

Juba viiendat korda selgitati Eesti Olümpiakomitee, Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Päevalehe koostöös teadjaim kool spordimälumängus. Eelvoorudest võttis osa 70 kooli, mis Koolispordi Liidu peasekretäri Madis Pettai sõnul on hea tulemus, sest 500 koolist on aktiivsed ja osalevad liidu töös ca 200 kooli.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aulas peetud finaali oli läbi tiheda eelvoorurägastiku murdnud 16 neljaliikmelist võistkonda. Küsimused koostas, viis mängu läbi ja oli ka peakohtunikuks uudisteportaali Kalev.ee sporditoimetaja Jaak Valdre.

Põnevale finaalmängule oli korraldusliku ja tehnilise poole pealt õla alla pannud kohalik spordivõistlusi läbi viiv MTÜ Ludus. Luduse tegevjuhi Kuldar Pajula sõnul oli neil esimene suurem projekt Eesti jõutõstmise meistrivõistluste läbiviimine tänavu märtsis. Seega oli kogemus olemas ja mälumängu korraldamine sujus tõrgeteta.

Kui punktid sai kokku loetud, selgus, et koduseinte toel oli 51 punktiga 85 võimalikust võitnud Põltsamaa Ühisgümnaasium. Võitjatele ulatas auhinnaks piletid 1952. aasta olümpialinna Helsingisse Eesti Päevalehe sporditoimetuse juhataja Kristi Vahemaa. Kolmele paremale võistkonnale riputati kaela medalid. Auhindu, milleks olid peamiselt sporditeemalised raamatud, jagus kõikidele osavõtjatele.

I Põltsamaa ÜG (Marko Ansip, Ants Assmann, Indrek Kalvet, Madis Saks) 51p, juhendaja Kuldar Pajula

II Vinni-Pajusti G (Kaarel Saar, Joonas Ljaš, Vambo Laud, Jan Männik) 43 p

III Palamuse G (Allvar Annuk, Jarko Koort, Eno Vahtra, Mattias Viljamaa) 38 p

4.-5. Saaremaa ÜG, Saku G 37 p

6-8. Audru Keskkool, Rapla ÜG, Viljandi C. R. Jakobsoni G 36 p

9. Tartu Kunstigümnaasium 33 p

10. Tõrva G 31 p

11. Juuru G 30 p

12.-13. Lihula G, Loksa I Keskkool 28 p

14.-15. Tallinna ÜG, Audentese Erakool 27 p

16. Mõniste Kool 24 p

MTÜ LUDUS PRESSITEENISTUS

blog comments powered by Disqus