Põltsamaa meedikud kontrollisid kodukandi rahva tervist

Põltsamaal esmakordselt korraldatud tervisekontrolli päeval käis oma tervisele hinnangut saamas üle saja inimese, kellest enamik olid kesk- ja vanemaealised naised ja mehed. Klubi Ex Medicus arstid ja õed mõõtsid neil vererõhku, veresuhkrut ja kolesterooli.

Aparaadid ostis Põltsamaa Graniit

Tervist olid kontrollimas arstid Luule Loik ja Urve Moori, velsker Milvi Jaanus, meditsiiniõde Sirje Sammel ja laborant Ester Lumi. Andmed patsientide tervisliku seisundi kohta pani kirja osaühingu Põltsamaa Tervis raamatupidaja Ester Mölder. Tervisekontrolli tulijatele pakuti ka kohvi ja kooki.

Tervisenäitajate mõõtmiseks vajalikud aparaadid oli seeniormeedikute klubile ostnud osaühing Põltsamaa Graniit. Osaühingu juhatuse esimees Endel Pajumägi on klubi Ex Medicus auliige.

?Põltsamaa linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimehena ja osaühingu Põltsamaa Tervis nõukogu liikmena olen pidevalt tegelenud tervishoiumuredega. Tean, kui keeruline ja kulukas on väikelinnade ja külade elanikel arsti juurde pääseda. Et oma tervise põhinäitajaid teada saada, peab vahel nädalate või koguni kuude kaupa järjekorras ootama. Seetõttu otsustasingi koostöös klubi Ex Medicus liikmetega võimaldada Põltsamaa piirkonna inimestel paaril-kolmel õhtutunnil tasuta oma tervist kontrollida,? rääkis Endel Pajumägi.

Perearstidel napib uuringuteks raha

?Esmaspäeval analüüsisime koos meedikutega tervisliku seisundi kontrollimisel saadud andmeid, mis osutusid murettekitavaiks ja mõtlemapanevaiks. 75 protsendil vastuvõtul käinutest oli lubatust kõrgem kolesterooli ja 31 protsendil veresuhkru tase. Mitmed memmed, kellega vestlesin, laususid, et soovinuksid varemgi oma tervisest ülevaadet saada, kuid perearstidel pole uuringute jaoks raha,? märkis Pajumägi.

Et oma tervise kontrollimise vastu tundis huvi üsna palju inimesi, korraldatakse jaanuaris tervisekontrolli päev Põltsamaa kultuurikeskuses, kus on avaramad ruumid. ?Tulevikus tulevad seeniormeedikud inimeste tervist kontrollima ka mujale Põltsamaa piirkonda,? lubas Endel Pajumägi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus