Põltsamaa maadlejad tulid kahelt meistrivõistluselt tubli medalisaagiga

Põltsamaa Spordikoolis Arved Külanurme juhendamisel treenivad kadettide vanuseklassi maadlejads võitsid rohkesti medaleid ülemöödunud nädalal toimunud Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma ja eelmisel nädalavahetusel peetud Eesti meistrivõistlustel vabamaadluses. Põltsamaa Spordikool on esikohal ka ülevabariigilises maadlusklubide edetabelis.

Kohtla-Järvel toimunud kadettide (15-18-aastased) Eesti meistrivõistlustel sai kõige kergemas kehakaalus esikoha Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 9. klassi õpilane Ahti Pärnsalu. Hõbemedali võitsid Arved Külanurme kasvandikest Ivo Rosin ja  Andres Vaher, pronksi Sander Kütt. Üldkokkuvõttes osutus Põltsamaa Spordikool tugevamaks kõikidest teistest maadlusklubidest ja pälvis võistkondliku esikoha. “Osalesime kreeka-rooma maadluse meistrivõistlustel ainsa klubina, milles tegeldakse vabamaadlusega. Vastased ei võtnud meid seal tõsiselt, kuid meie andsime endast parima, mida võibki lugeda edu põhjuseks,” arvas treener Külanurm.

Suure-Jaanis korraldatud meistrivõistlustel vabamaadluses võitsid Põltsamaa kadettidest kuldmedali   Henri Kukke ja Sander Orion, kes mõlemad on tänaseks võitnud juba mitu meistritiitlit. Arved Külanurme sõnul said mõlemad esikoha sekundite vältel nii kiiruse, tehnika kui ka jõuga, sest nad on oma kehakaalus liidrid. “Selleks, et kergemas kaalus meistriks tulla, pidi Sander 5,5 kilo maha võtma. Kaalu aitasid langetada igapäevased pingelised treeningud ja sellele järgnenud organismi taastavad saunaskäigud. Maadlejatele pole kaalu langetamine probleemiks, kõrvaltvaatajatele tundub see aga võrdlemisi raske ettevõtmisena.”

Hõbemedali võitis Suure-Jaanis esmakordselt Lustivere Põhikooli õpilane Ander Smilinoff. Tema finaalivastaseks oli klubikaasalane Sander Orion. Pronksmedalid said Põltsamaa Spordikooli maadlejatest Ahti Pärnsalu, Tõnis Rosenberg, Ardi Andruse ja Aavo Olgo

“Meie praeguse aja kõige võimekam maadleja Eesti koondise liige Sander Kütt pidi aga seekord leppima viienda kohaga. Kokku osales Suure-Jaanis vabamaadluse meistrivõistlusel 18 võistkonda. Põltsamaa Spordikoolile oli tõsiseks vastaseks Viljandi maadlusklubi Tulevik. Meie kogusime aga siiski 44 ja viljandlased 40 punkti ning saime võistkondliku esikoha. Teised maadlusklubid jäid punktiarvestuses meist märksa kaugemale maha,” ütles Arved Külanurm.

Põltsamaa Spordikool on pürginud 232 punktiga esikohale ka Eesti maadlusklubide paremusjärjestuses Eesti meistrivõistluste alusel, talle järgnevad Viljandi Tulevik 172 ja Spordiklubi Tapa 157 punktiga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus