Põltsamaa konstaabel tabas vargustes kahtlustatavad mõne tunniga

10. septembri hommikul sai Põltsamaa politsei teate, et möödunud öö jooksul on Puurmani vallas Kirikuvalla külas varastatud metsalõikusmasinast Harvester metsatööriistu, sealhulgas profisaag Stihl, Harvesteri tööseadmeid ning kütusepaagist kütust. Varguse ja lõhkumisega tekitatud varaline kahju hinnati kokku ligikaudu 32 000 krooni suuruseks.

Umbes pool tundi pärast sündmuskohal käiku tuli samast piirkonnast teade selle kohta, et vargus on toime pandud ka paar kilomeetrit eemal, samuti metsaservas seisnud metsa väljaveo traktorist Timberjack. Lisaks 200-liitrise kütusevaadi ja kassettmaki varastamisele oli ära lõhutud ka hinnaline traktoriarvuti ekraan. Kogukahju selle teo puhul ulatus üle 35 000 krooni.

Vestlusest metsameestega selgus, et eelmisel õhtul oli kõnealuses piirkonnas nähtud ringi sõitmas sõiduautot BMW. Sõiduki kirjelduse järgi tunti ära auto, millega sõitjad on Puurmani piirkonnas juba varemgi muresid tekitanud.

“Teiselt sündmuskohalt lahkudes sõitsin kohe selle autoga seotud isiku elukohta. Vello (1987) oli kodus ning ülekuulamiseks viisin ta endaga politseijaoskonda kaasa,” ütles konstaabel. Peale paaritunnist vestlust tunnistas mees varguse toimepanemise üles. Tal oli kaasas olnud ka kaks sõpra. Samuti näitas Vello kätte varastatud asjade asukohad. Nii sai politsei juba mõni tund pärast avalduste laekumist enamiku asju kätte.

Sama päeva õhtuks tuli sellest piirkonnast veel üks teade kütusevarguse kohta ratasekskavaatorist Zeppelin. Ka see vargus oli samade noormeeste poolt toime pandud. Kuna nimetatud varguse kahju jääb alla 1000 krooni, on antud juhul tegemist väärteoga.

Kahe eelneva uurimise käigus alustas politsei kriminaalmenetlust. Kriminaalasja menetluse käigus on kahtlustatavana üle kuulatud lisaks Vellole ka 15-aastane nooruk, kes on samuti kuritegude toimepanemist tunnistanud.

“Rõõmu teeb see, et saime kannatanutele varastatud asjad kiiresti tagasi anda,” ütles konstaabel Üllar Sõmera. Kannatanud olid asjade kiirest leidmisest ja sündmuste lahendamisest meeldivalt üllatunud ning avaldavad konstaablile tänu.

KLAIRE RÜNDVA,

Lõuna Politseiprefektuuri

Jõgeva politseijaoskonna

pressiesindaja

blog comments powered by Disqus