Põltsamaa gümnasistid panid pähe oma tekli

Põltsamaa Ühisgümnaasium (PÜG) jõudis kolmapäeval niikaugele, et kümnendate klasside õpilased said pähe oma kooli uhiuue vormimütsi.

iii

Nimelt sai Põltsamaa Ühisgümnaasiumis kolmapäeval teoks tänavune rebastepäev. PÜG-i huvijuhi Sirje Ange sõnul oli eelnevate kooliaastate kogemuse põhjal selgeks saanud, et varasemal kujul läbi viidav rebastepäev kauni näo saanud vastremonditud koolimajja enam ei sobi. Seetõttu otsustati, et rebastepäeva asemel tuleks hakata tähistama gümnasisti päeva, mis oleks väärikam ja gümnaasiumiastme õpilasele kohasem.

Sirje Ange toonitas, et gümnaasiumi eesmärk on siiski peamiselt kõrgkooliastujate ettevalmistamine  ja seetõttu vääriks gümnasistiks “löömine“ ka väärikamat tähistamist. Oma vormimüts

Sirje Angel tekkis idee leida Põltsamaa kooli õppuritele ja eelkõige selle vanema astme õpilastele oma kooli eraldusmärk, mis ühelt poolt aitaks  kõigil ära tunda Põltsamaa gümnasisti, teisalt looks ühe kooli õpilaste ühtsustunde.

Selleks, et tulevane vormimüts tõepoolest kõigile või vähemalt suuremale osale õpilastest ja ka õpetajatest meeldiks, tutvustati kavandit eelnevalt kogu kooliperele. Seejärel tehti pakkumine firmale, kes töötas välja omapoolse kavandi ja saatis selle tagasi kooli otsuse langetamiseks.

Idee autori sõnul oli tema soov, et lisaks logole, mis sisaldab lühendit PÜG ,oleks eraldi välja kirjutatud ka kooli täisnimi. Seda põhjusel, et sarnaseid koolinimede lühendeid on Eestis  teisigi.

Tallinna firma Velmard pakkus välja vormimütsi kavandi, kus tumesinisel põhjal paikneb hõbedane kooli logo. Teklil on must nahksirm.

Tekli kandmine pole kohustuslik

Esialgu vormimütsi  kandmist kohustuseks ei muudeta, kuid neid saavad kõik gümnaasiumiastme õpilased endale tellida.

Kas ka nooremate klasside õpilased tulevikus vormimütsi saavad, ei osanud Sirje Ange veel kindlalt lubada, ent mõtted selles suunas siiski liiguvad.

Huvijuhi sõnul jäi talle eilse gümnasisti päeva avaüritusest, kus teklid kümnendate klasside õpilastele üle anti, mulje, et need meeldisid ka õpilastele. Sirje Ange sõnul tutvustati PÜG-i vormimütsi ka teisipäeva õhtul toimunud kooli lastevanemate koosolekul. Ka lastevanematele tundus vormimüts meeldivat.

Mõeldakse ka vormiriietusele

PÜG-i huvijuht tunnistas, et tegelikult on ta mõelnud juba ka kooli vormiriietusele.

“Oluline on, et nii tekkel kui ka koolivorm oleksid igal koolil erinevad ja omanäolised,” toonitas Sirje Ange.

Huvijuhi sõnul on ta vormiriietuse loomise teemal rääkinud ka mitmete lapsevanematega, kes tema ideed on toetanud. Ühtne vormiriietus looks lapsevanemate hinnangul olukorra, kus nad ei pea tundma alalist muret selle üle, milliste riietega laps iga päev kooli saata.

Kindlasti on koolivorm oluline, pidades silmas perede erinevaid materiaalseid võimalusi. Huvijuhi arvates peaks tänapäevasel vormirõivastusel olema ka kombineerimisvariandid, kus lapsed saaksid riietumisel valida erinevate komplekti kuuluvate esemete vahel, olgu siis tegemist vesti, pükste, seeliku, triiksärgi või muude riietusesemetega.

“Esmalt tuleb meie õpilastel siiski harjuda oma kooli teklit kandma,” ütles  Sirje Ange.

Kooli vormimüts anti esialgu üle kümnendate klasside õpilastele ehk siis kõige noorematele gümnasistidele. Tänavused kümnendate klasside õpilased pidi teklite maksumusest tasuma poole summast, teise poole vormimütsi maksumusest tasus kool. Ülejäänud gümnaasiumi õpilastel tuleb vormimütsid juba oma raha eest välja osta. Seda juhul kui nad vormimütsi kanda soovivad. Huvijuhi sõnul on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tekleid võimalik tellida ka kooli vilistlastel ja õpetajatel. Lausa ühekaupa tekleid kindlasti tellima ei hakata, ent kui koguneb suurem hulk teklitest huvitatud vilistlasi, siis tellimus teklitele kindlasti esitatakse.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus