Politseikroonika

Keldrivargad said karistuse

Jõgeva politsei tuvastas ja saatis kohtu alla kaks noormeest, kes panid kolmes maakonnas toime üle 50 keldrivarguse.

Politsei tegi kindlaks, et Andrei (1982) ja Roman ( 1980) murdsid ajavahemikul 2003. aasta oktoobrist detsembrini sisse Jõgevamaa, Järvamaa ja Põlvamaa suurmajade keldritesse. Noormehed varastasid põhiliselt elektrilisi tööriistu, jalgrattaid ja autokumme, sest nende endi sõnul oli neid asju kõige lihtsam maha müüa. Kokku panid poisid toime 53 keldrivargust.

«Noormehed lõhkusid majja pääsemiseks ukselukud või sisenesid lukustamata uste kaudu. Siinkohal soovitab politsei hoida suurmajade välisuksed lukus ning muretseda keldriboksidele tugevad uksed ja lukud. Samuti ei ole turvaline hoida väärtuslikke asju keldriboksis,» selgitas Jõgeva politsei uurija Jane Aadusaar.

Politsei tabas noormehed detsembris tänu tähelepanelikule kodanikule, kes edastas sissemurdjate auto tundemärgid. Poisid kasutasid varguste toimepanemiseks rendiautosid. Andrei põhjendas vargile minekut vajadusega tasuda kõrgkooli õppemaks ning Romanil lasus oma sõnade kohaselt kohustus lapseootel naist üleval pidada.

Noormehed tunnistasid oma süüd ning 03.05.2004 sõlmiti kohtus lihtmenetluse korras kokkulepped. Kohus määras mõlemale karistuseks kaks aastat ja kuus kuud vangistust kolmeaastase katseajaga.

Noorukitegrupp sai karistused varguste eest
Jõgeva politsei tuvastas ja saatis kohtu alla noorukitegrupi, kes käisid öösiti lukustamata uste kaudu vargil oma tuttavate juures.

Politsei tegi kindlaks, et Taavi ( 1986), Maarek (1987), Alari ( 1984) ja Martin (1987) käisid novembrist 2003 kuni käesoleva aasta märtsi lõpuni Jõgeva maakonnas vargil.

«Neid vargusi ühendavaks asjaoluks oli see, et poisid ei murdnud kuhugi sisse, vaid varastasid asju põhiliselt garaa˛idest ja hoovidelt. Grupi juhtfiguur Taavi otsis välja kohad, kust lihtsalt varastada saab ning kutsus teised kaasa. Vältimaks selliseid vargusi, tuletab politsei meelde, et ka maakohas tuleb hoonete ja autode uksed lukustada,» rääkis Jõgeva politsei uurija Kaili Tooming.

Öösel siseneti nii hoonetesse kui autodesse ning varastati seda, mis kätte saadi, alates rahast ja lõpetades bensiiniga. Varastatud kraami müüsid poisid oma sõnul maha. Kaheksa vargust pandi toime Jõgeva maakonnas Torma vallas, üks Tabivere vallas. Kaks noorukit kandsid varguste toimepanemise ajal tingimisi vanglakaristust eelmiste varguste eest.

Poisid võtsid süü omaks ning 28.04.2004 sõlmiti kohtus lihtmenetluse korras kokkulepped. Kohus määras poistele järgmised karistused: grupijuhile Taavile aasta ja kaks kuud vangistust, Maarekile aasta ja kuus kuud vangistust, Martinile kaks kuud vangistust 18-kuuse katseajaga ja Alarile kuus kuud vangistust 18-kuuse katseajaga.

Vargused

3. mail ajavahemikul kella 13.00-18.15 on Põltsamaa linnas Veski tänaval asuva õppehoone lukustamata kabinetist varastatud käekott, milles olid pangakaart, ID-kaart ning isiklikke esemeid. Mõni aeg hiljem selgus, et varastatud pangakaardiga oli sularahaautomaadist välja võetud 500 krooni. Kahju tekitati vargusega kokku 4000 krooni.

4. mail ajavahemikul kell 12.00-15.15 on Jõgeval Piiri tänaval asuvas õppehoone ruumis olnud käekotist varastatud rahakott koos sularaha, autojuhilubade, pangakaardi ning erinevate kliendikaartidega. Kahju on omanikule kokku tekitatud 467 krooni.

3. mail varastati Jõgeva vallas Kassinurme külas Tammistu talust 1600 krooni sularaha. Varguses kahtlustatav on politseile teada. Algatati kriminaalmenetlus.

4. mail kell 18 teatati, et Saare vallas Pille poe eest laua pealt varastati mobiiltelefon Alcatel 320. Omanikule tekitati vargusega kahju 823 krooni.

Sissemurdmine

4. mail kell 7.31 teatati, et sisse on murtud Pajusi vallas Tapiku külas asuvasse kuuri. Varastatud asjade loetelu ning omanikule tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 4. maid on Palamuse vallas Kaarepere külas sauna eesruumist varastatud võimendid Estonia ja Radiotehnika ning kõlar S-90. Vargusega tekitati kahju 1500 krooni.

Ööl vastu 4. maid on Pajusi vallas Tõivere külas sisse murtud garaa˛i ning varastatud muruniiduk väärtusega 2000 krooni.

5. mail kell 7.20 teatati, et sisse on murtud Jõgeval B. Alveri tänaval asuva ettevõtte ruumidesse. Varastatud asjade loetelu ning tekitatud kahju on selgitamisel.

Autorüüstamised
Ööl vastu 4. maid on Palamuse vallas Luua külas Luua Metsanduskooli ees sisse tungitud sõiduautosse VAZ 21061. Autost on varastatud CD-makk Sony ja 10 CD-plaati. Kokku tekitati omanikule kahju 915 krooni.

Ööl vastu 4. maid on Luua külas sisse tungitud Luua Metsanduskooli ette pargitud sõiduautosse VAZ 2103. Autost on varastatud CD-pleier ja 15 CD-plaati. Lukustamata pagasiruumist on varastatud õngeritv ning paagist võetud viis liitrit bensiini. Kokku tekitati kahju 1900 krooni.

Tähelepanelikud kodanikud teatasid

3. mail kell 14.35 teatati, et Jõgeva vallas Painkülas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 42. kilomeetril sõidab jalgrattaga keset sõiduteed alkoholijoobes mees. Patrull toimetas Viktori (1955) kainenema.

3. mail kell 21.04 teatati, et Pajusi vallas Saduküla-Siimusti teel liigub Aidu poole sõiduauto, mille juht on arvatavasti joobes. Kontrollimisel tuvastatigi sõidukijuhil Olevil (1960) alkoholijoove.

Liina Pissarev, Kristi Kuusik,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindajad

blog comments powered by Disqus