Politseikroonika

Mees sai kahe tapmise eest eluaegse vangistuse
26. märtsil määras kohus Jõgevamaa mehele tapmiste eest karistuseks eluaegse vangistuse. Politsei tuvastas uurimise käigus mehe süü kahes tapmises, millest üks pandi toime 2000. ja teine 2002. aastal.

18. juulil 2000. aastal kella 20 ajal avastas Jõgeva linna Jõe tänava maja elanik ühes korteris Valduri (1942) surnukeha. Surnukehal olid välised vägivallatunnused ning talle oli peale lükatud riidekapp. Politsei selgitas kiiresti välja, et samal päeval toimunud joomingu käigus oli Otto (1946) läinud oma majanaabriga arveid klaarima ning teda käte ja jalgadega peksma hakanud. Läbipekstud Valdurile lükati peale riideid täis riidekapp ning ta jäeti maha.

12. märtsil 2002. aastal kell 12.15 teatati politseile, et Jõgeva maakonnas Torma vallas Vaiatu külas asuva talu lagunenud kõrvalhoonest leiti Mati (1939) surnukeha. Surnukeha saadeti kohtumeditsiinilisse ekspertiisi, kus tuvastati vägivallatunnused. Politsei selgitas uurimise käigus välja, et mõni päev varem oli samas talus peetud pidu ning isiklike suhete pinnal tekkinud tüli käigus oli Otto peksnud Matit puuhaluga ning jalgade ja kätega. Lõpuks jäeti kannatanu toa põrandale lebama ning lahkuti majast.

Kohus määras Ottole tapmiste eest karistuseks eluaegse vangistuse. Tegemist on esimese Jõgeva maakohtu poolt määratud eluaegse vangistusega alates selle karistusena kehtestamisest

Politsei leidis varastatud koera
14. jaanuaril 2004. aastal kell 11 teatati politseile, et Põltsamaa linnas Kesk tänaval asuva Ühispanga kontori eest varastati rihmaga rattahoidja külge kinnitatud saksa lambakoer Reks. Koera omanik oli oma sõnade kohaselt jätnud Reksi kümneks minutiks välja. Politsei leidis koera mõne tunni pärast Puurmani vallast Pikknurme külast Marina ( 1966) elukohast.

Naisel oli õnnestunud võõras koer kaasa võtta. Marina oli alkoholi tarvitanud ning ei osanud anda oma tegevusele ühest selgitust.

Jõgeva politsei uurija saatis 17. märtsil kriminaalasja prokuratuuri kinnitamiseks. Marinale esitati süüdistus karistusseadustiku varguse paragrahvi alusel, mis näeb selle teo eest ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Liiklus
28. märtsil kell 16.15 teatati, et Siimustis sõitis Volkswagen Transporter külge sõidukile Audi 80 ning lahkus sündmuskohalt. Politseipatrull tabas Transporteri veerand tunni pärast Tabivere lähedalt. Volkswageni juht naasis sündmuskohale ning juhid said omavahel kokkuleppele.

29. märtsil kell 8.25 teatati, et Tartu-Jõgeva-Aravete maanteel kukkus kaubikule vastu tulnud veoautolt jääkamakas esiklaasi ja purustas selle. Juhi antud info põhjal tabas patrull Kaareperes veoauto Volvo. Sõidukijuhid said omavahel kokkuleppele ning pöörduvad kindlustusse.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus