Politseikroonika

Ülemkomissar kohtub maakonna linna- ja vallajuhtidega
12. jaanuarist Jõgeva politseijaoskonna ülemkomissarina tööle asunud Urmas Treier on maakonna õiguskaitseprobleemistiku igakülgselt kiirema tundma õppimiseks ning probleemidele vajalike lahenduste leidmise eesmärgil alustanud töökohtumisi maakonna linnapeade ja vallavanematega.

Ülemkomissar on juba kohtunud Mustvee linnapea, Torma, Kasepää, Pala ja Saare vallavanematega. Reedel olid kokkusaamised Põltsamaa linnapea ja Põltsamaa ning Pajusi vallavanematega. Teiste omavalitsusjuhtidega on kohtumised samuti juba kokku lepitud.

Arutelude keskmes on olnud konstaabli töö edasiarendamine.

Aktiivseimad on oma regioonis korra kindlustamisele pühendatud projektide ja ettevõtmiste väljapakkumisel olnud seni Põltsamaa linna, Põltsamaa, Pajusi ja Puurmani valla juhid

Leiti suurem kogus salasigarette ja salaviina

Möödunud teisipäeval avastas Mustvee politsei ühe väärteomenetluse läbiotsimise käigus Kasepää vallas Raja külas suuremal hulgal Vene maksumärgiga sigarette ja ida päritolu salaviina ning lisaks veidi puskaritki. Nikolai (1934) hoidis oma elumaja magamistoas 1300 pakki Eesti maksumärgita sigarette North Star, ülejäänud sigaretid olid Prima Nevo. Elutoa kõrvalt sahvrist leiti 5 pooleliitrilist pudelit puskarit ja 17 pooleliitrilist pudelit vene maksumärgiga salaviina Selo Mihhailovskoje vodka ja T?udskoje ozero. Nikolai müüs puskarit 20-25 krooni pudel. Filtriga North Star pakist küsis 7, Prima- pakist 5 krooni.

Autoroolist tabati viis purjus juhti
Pühapäeval teatati politsei korrapidajale, et juba reedest saati ?rallivat« Palamuse vallas Kaareperes ja selle ümbruses ringi valge sõiduauto Ford Sierra. Teataja arvates pole selle juht kaine. Kella 18.10 ajal leidiski politseipatrull Kaarepere asulast sama auto sõitmas ja selle roolis oli alkoholijoobes Kalev (1951). Üldse leiti mootorsõiduki juhtimiselt nädalavahetusel reede õhtust esmaspäeva hommikuni 5 alkoholijoobes juhti. Seda oli rohkem kui tavalistel nädalavahetustel.

Põltsamaa bussis napsitanud meestele koostati väärteoprotokolli
Tuleb ette, et reisijad püüavad igavavõitu bussisõiduaega ilmestada viinaviskamisega. Nii istusid möödunud esmaspäeval kell 15.40 Jõgevalt Põltsamaale sõitva bussi tagaistmel noored mehed ja maitsesid pudelist valget viina. Kui üks reisijaist neid keelas, pandi küll pudel põue, aga pärast rüübati jälle. Politseipatrull võttis Põltsamaal vastu napsitanud Janari (1985), Alduri (1983) ja Andrese (1979). Viinavõtjaid oli ka järgmises bussis. Ka Silverile (1982), Sergeile (1984) ja Aimarile (1982) koostati väärteo protokoll.

Alaealised pidasid lärmakat pidu
Reede hilisõhtul kella 23.10 aegu kurdeti Põltsamaa valla Esku külast, et seal on ühe kortermaja korteris lärmakad alaealised. Korteriomanikku ennast polevat kodus. Politseipatrull leidis juhatatud korterist 6 alaealist ? 2 tüdrukut ja 4 poissi, kellest noorim oli sündinud 1988 ja vanim 1986. Kõik noored olid alkoholi pruukinud.

Kadunud poiss leiti samal õhtul
Möödunud nädala kolmapäeva õhtul veidi pool üksteist läbi helistas politsei korrapidajale üks Jõgeva linna mees ja teatas, et tema kasupoeg (1995) olla jätnud korteri ukse vahele kirja, et ta enam koju ei tule ja tema asukoht pole teada. Politseiametnikud selgitasid juba samal õhtul välja, et poiss pole hulkumas, vaid on ööbimas oma klassivenna pool. Politseil on kahtlusi, et laps oli sunnitud kodust mujale ööbima minema ja on palunud linnavalitsust kontrollida, kas lapsele on ikka kodus turvalisus tagatud.

ÜLO PÄRN,
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus