Politseikroonika

Vargused

9. märtsi hommikul avastas Jõgeva vallas Siimusti alevikus asuva korteri omanik pärast külalise lahkumist, et kadunud on mobiiltelefon Nokia 3310. Kiire politseisse helistamine tasus ennast ära ? politsei tabas Lembitu (1950) koos varastatud telefoniga poolel teel koju. Alkoholijoobes mees toimetati esmalt kainenema.

Ööl vastu 9. märtsi varastati Jõgeval Turu tänaval asuva vanametalli kokkuostupunkti laoplatsilt umbes 800 kilogrammi metalli. Hommikul tööle tulnud osaühingu töötaja märkas, et varastatud metall on peidetud laoplatsi lähedusse ning kutsus sündmuskohale politsei. Peatselt tulid metallihunniku juurde ka varguse toime pannud Tarmo (1977) ja Oleg (1978) . Mehed tunnistasid politseile, et nad plaanisid varastatud metalli uuesti kokkuostu maha müüa.

Ajavahemikul 5.-10. märtsini on Põltsamaa vallas Väike-Kamari külas suvilasse sisse murtud ning varastatud voodid koos voodipesuga ja metallist valamu. Täpne kahju on selgitamisel.

10. märtsil kell 11.45 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Kamari alevikus endise Sakala linnuvabriku territooriumi lähistel varastatakse arvatavasti metalli. Politsei tabas sündmuskohalt kaks noormeest (mõlemad s 1985), kes parajasti ladusid metalli väikebussi. Meeste sõnul plaanisid nad metalli viia kokkuostupunkti.

13. märtsil teatati politseile, et öö jooksul on sisse murtud Saare vallas Ruskavere külas asuvasse majja. Varastatud on köögi- ja olmetehnikat. Täpne kahju on selgitamisel.

Pisivargus

12. märtsil kell 15.15 paiku peeti Jõgeva Kaubahallis kinni tütarlaps (1991), kes varastas viis pudelit long drinki maksumusega 69,50 krooni. Varastatud joogid tagastati kauplusele, pisivargale koostati väärteoprotokoll.

Muud juhtumid

8. märtsil kella 3 ajal tungisid Palamuse vallas Änkkülas mehele (1955) kallale mitu tundmatut noormeest, kes olid talle esialgu appi tulnud sõiduautot kraavist välja lükkama. Pärast peksmist avastas kannatanu, et kadunud on tema mobiiltelefon Nokia 1100. Politseile on peksmises kahtlustatavad noormehed teada. Sündmuse täpsed asjaolud on selgitamisel.

Kadri Palta,
Lõuna Politseiprefektuur avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus