Politsei taotles massipiirangut rikkunud raskeveokijuhtidele aresti

Viimaste kuude jooksul on politsei Tartumaal aresti taotlemiseks kohtu ette viinud mitu sohvrit, kes juhtisid massipiirangut ületanud liiklusohtlikku raskeveokit.


Raskeveokijuhid viidi sõidukite kontrollimise järel otsejoones arestimajja, kus nad jäid ootama kohtuistungit ja neile mõistetavat karistust. Kohus määras nii Tartu- kui ka Jõgevamaal korduvalt rikkumistelt tabatud 47-aastasele veokijuhile kahes erinevas kohtulahendis kokku 17 päeva aresti. Teise patustanud sohvri arestipäevad asendati ühiskondlikult kasuliku tööga, andes autojuhile veel viimase võimaluse oma liikluskäitumist parandada.

Eelmise aasta suvel jõustunud seadusmuudatus näeb ette juhile, kelle raskeveok ei vasta lubatud mõõtmetele, massile või teljekoormusele ning ohustab sellega liiklust, kuni 800-eurost trahvi või äärmuslikumal juhul ka kuni 30-päevast aresti.

„Veokijuhtidel on olnud piisavalt aega, et seadusmuudatusega end kurssi viia ning enesele selgeks teha, et ülekaalus ohtlik raskeveok võib tähendada neile kohest vabadusekaotust,“ märkis Tartu politseijaoskonna vaneminspektor Taivo Rosi. Ta selgitas, et karmim mõjutustegevus on vajalik, kuna hulk veokijuhte ei võta nõudeid piisava tõsidusega. „Tihti võib survet rikkumiseks avaldada ka tööandja, kuid nendel juhtudel olid veokijuhid selgelt vastutavad rikkumise eest. Kui olukord seda nõuab ja võimaldab, saab politsei vastutusele võtta ka vedusid korraldavaid ettevõtteid,“ rääkis politseinik.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus