Piirissaar ootab sibulaid ostma

Juba kolmandat aastat peetakse Piirissaarel sügislaata. Just sellel nädalavahetusel ehk 19. ja 20. augustil saavad laadalised võimaluse soetada endale päris Piirissaare sibulat ja toetada sellega ühtlasi saare sibulakasvatuse traditsiooni jätkumist. Välja tuleb Piirissaare köök, naised teevad pirukaid, nii et nälga laadalised ei jää. Laadal osalevad Peipsimaa käsitöötegijad.

Piirissaare vallavanem Liina Miks ütles, et Piirissaare laadal on ka kala. “Osaühing Latikas toob ikka kogu oma kalakollektsiooni välja – on suitsukala, värsket kala, konserve,” lisas ta.

Laadapäevade raames pakutakse kohalikele ja saare külalistele ka kultuuriprogrammi. Lendteater Elvast teeb viis Piirissaare-teemalist sketši. Kohale jõuab koor Kihnu saarelt, Tartust võetakse kaasa leierkastimees oma suure grammofonitoruga. Laupäeva õhtul kell üheksa tuleb öölaulupidu, kui kaua see kesta võib, ei hakanud vallavanem ennustama.

Teist aastat kutsub Piirissaar enda juurde jõudu katsuma Eesti pikamaaujujaid. Lisaks on kavandanud ellu kutsuda ka Piirissaare ööjooksude traditsioon.

Spordivõistlus on etteregistreerimisega. Ujumisvõistlusel osalejatel ja samuti ööjooksule tulijatel soovitab vallavanem ennast kirja panna, et mitte jääda ilma ainulaadsetest võistlustest. http://tartumaasport.ee/events/ii-piirissaare-ujumine/

Ööjooksust saavad osa võtta needki, kes ujumisvõistlusel osaleda ei plaani.

Ujumise start antakse laupäeval kell 13 Piirissaare sadamast. Distantsi pikkus 2100 meetrit, ööjooksu start antakse kell 20. Distantsi pikkus on 3,5 kilomeetrit. Võistlejad on erinevates vanuseklassides Registreerimine: http://tartumaasport.ee/registreerimine/. Stardimaks kümme eurot.

Koidula lisareis on laupäeval kell 11.15 Laaksaarest ning tagasi saab pühapäeval kell 12 lisareisiga Piirissaarelt. Laev teeb ka oma tavalised liinisõidud.

Üritust korraldavad Piirissaare vallavalitsus ja Tartumaa spordiliit.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus