Pensionide kärpimine on lubamatu

Sotsiaaldemokraadid on vastu valitsuse ideele pensionide maksustamise sildi all pensione kärpida.

iii

Väljakäidud mõte on sulaselge lollus, sest pensionide arvutamise aluseks on väljamakstud palk, mitte palk koos selle pealt välja makstud sotsiaalmaksuga. Kui tahetakse pensione kärpida, siis peab valitsus seda ka nii nimetama.

Valitsuse arutelu pensionide maksustamise suunal näitab seda, et valitsuses on ideede puudus. Igal asjal peab olema oma mõte, hetkel ma seda küll kuskil ei näe. Meil on pensionide arvutamise aluseks väljamaksutud palk, mitte palk koos selle pealt välja makstud sotsiaalmaksuga. Idee näol on tegemist pensionide vähendamise ja mitte millegi muuga. Pean vähetõenäoliseks, et valitsus sellise lolluse ära teeb – see on ebaõiglane ja lubamatu. Ravikindlustuses reservid on olemas ja kasutada tuleks neid.

Koalitsioonil on viimane aeg saada aru, et tõsta tuleb tulumaksu, mitte lõputult ühiskonna nõrgemate liikmete arvelt kärpida. Varem või hiljem jõuab minister Jürgen Ligi samale arusaamisele, ükskõik, mida tema partei selle peale ka ei ütleks.

Võimalikud muudatused pensionikindlustuses tuleb läbi mõelda mitmekümneaastase perspektiiviga, mitte ei peaks need sündima ühe aasta kriisisituatsioonist lähtuvalt. 

iii

EIKI NESTOR, SDE fraktsiooni esimees

blog comments powered by Disqus