Peipsil korraldatakse IV Kalevipoja uisumaraton

Kasepää vallas peetud nõupidamisel otsustati, et juba varem plaanitud kuupäeval ehk laupäeval, 25. veebruaril toimub Peipsi järvel IV Kalevipoja uisumaraton.

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul tehakse praegu uisumaratoniks põhjalikke ettevalmistusi ja lähipäevadel  hakatakse osalejaid registreerima. Täpsemat infot võistlustele kirjapanekuks saab  veebilehelt www. sportinfo.ee.

Tänavuse maratoni pikim distants on 30 kilomeetrit, noored sõidavad 10 kilomeetrit  Valdmets, lisades, et nii start kui ka finiš on praegu plaanitud Mustvee jõe suudmesse.

JSL Kalju tegevjuht loodab, et maratonil  näeb uisutamas ka selle spordiala tipptegijaid. Veel kinnitas Uno Valdmets, et maratonil viibib ka Kalevipoeg, kellel on kandev roll mitmetel tseremooniatel. 

 IV Kalevipoja uisumaratoni korraldavad Jõgeva maavalitsus, Mustvee linnavalitsus, Kasepää vallavalitsus, Eesti Uisuliit ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju.

“Spordisündmuse turvalisele ja samas huvitavale läbiviimisele ning tasemel teeninduskultuuri tagamisele  on õlga alla panemas mitmed asutused, ettevõtted, mittetulundusühingud, vabatahtlikud, sponsorid jne. Tunda on väga head koostöötahet,” märkis Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS   

blog comments powered by Disqus