Peipsi pealinna kultuurikeskus hakkab ilmet võtma

Eile paigaldati nurgakivi renoveeritavale Mustvee kultuurikeskuse hoonele, mille nüüdisajastamine peaks lõppema tuleva aasta aprilliks.

Pidulikul tseremoonial paigaldasid maavanem Viktor Svjatõšev, endine maavanem Aivar Kokk, kelle ametiajal renoveerimise ettevalmistamine tugevat toetust sai, EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer, ehitustööde peaettevõtja, Riverside OÜ juhatuse esimees Aivar Nõu ja kohaliku omavalitsuse esindajad nurgakivi silindrisse uuendatava hoone põhiplaanid, viimase Mustvee linnalehe koos maakonnalehega Vooremaa, käibeloleva sajakroonise rahatähe ja samuti ühe vaskpilli huuliku, mis sümboliseerib siinse piirkonna kauaaegseid puhkpillimuusika traditsioone. 

Juurdeehitise põrand kui kahekihiline vann

Mustvee linnapea Urmas Laur kiitis plaanipäraselt ja siiani hästi laabunud koostööd peaettevõtja Riverside OÜga, kes on palganud ehitusele ka tublisid töölisi meie maakonnast Mustveest Põltsamaani.

“Kõige keerulisem oli ja kõige rohkem diskussioone tekitas juurdeehitis, sest põranda tasapind oli veidi madalam kevadise jõe veeseisust, mistõttu  tuli tööd ja nende järjekord väga hoolikalt läbi kaaluda. Tegelikult oli projekteerija ette näinud variandi, mis sisuliselt tähendas kahekihilist isolatsiooniga vanni. Tööde laabumisele aitas kaasa ilus kuiv suvi,” meenutas omavalitsusjuht ehitusega seonduvat.

“Et meie kultuurikeskuses asub ka kakskeelse fondiga raamatukogu, siis saab just raamatukogu juurdeehituse käigus tööruume juurde. Samuti renoveeritakse kõik majas olevad ruumid. Suure saali akustika, uus valguspark ning kino- ja heliaparatuur peaksid edaspidi vastama ka kõige nõudlikuma kultuurihuvilise vajadustele,” lisas linnapea. 

Uuendamiseks kulub 20,082 miljonit

Urmas Lauri sõnul on Mustvee kultuurikeskuse renoveerimise ametlik lõpptähtaeg 2011. aasta 21. aprillil. “Kogu kompleksi renoveerimiseks kulub 20,082 miljonit krooni, mis on laekunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest,” ütles linnapea. Ta tänas nurgakivitseremoonial kõiki, kes on kaasa aidanud kultuurikeskuse renoveerimise teoks saamisele

“Mustvee kultuurikeskusest saab üks Jõgevamaa pärleid. Kindlasti peaks see hoone täitma võimalikult mitmeid funktsioone. Siia tasuks rajada ka konverentsikeskus, kus saaks korraldada nii vabariiklikke kui ka rahvusvahelisi konverentse. Usutavasti hakkavad kultuurikeskuses toimuma senisest veelgi esinduslikumad kontserdid ja mõistagi sobib see paik hästi ka heategevuskontsertide läbiviimiseks,” ütles Aivar Kokk, kellel ehitaja haridus ja kes oli maavanemana töötades pädev hoone eskiisprojekti koostamisel ka kaasa rääkima.

“Ehitusteemaga tegelemine oli mul maavanema ametis olles  riigitööle lisaks meeldiv hobi ja vaheldus,” tunnistas eksmaavanem, rõhutades ka, et kultuurikeskuse renoveerimise teemal oli tal asjalik ja meeldiv koostöö nii eelmise linnapea Mati Kepi kui praeguse linnajuhi Urmas Lauriga.

Praegune maavanem Viktor Svjatõšev ütles, et juba aastaid tagasi otsustas kultuuriministeerium, et kolme Jõgevamaa linna eelmise sajandi kuuekümnendatel aastatel ehitatud kultuurimajad vajavad uuendamiskuuri.

“On hea meel, et nüüd saab nüüdisaegseks ka meie maakonna kõige väiksema linna kultuurikeskus. Iseäranis teretulnud on, kui sellest hoonest saab kultuurialane tõmbekeskus suurele osale Peipsi äärsest piirkonnast ning seda aitavad ülal pidada mitmed omavalitsused.  Sooviksin, et laulu, tantsu, pillimängu ja muugi kultuuritööga tegeldaks selles hoones hommikutundidest hilisõhtuni ja vahel kauemgi,” lausus maakonnajuht.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus