Peipsi kandi lasteaialapsed esitasid Palal näitemänge

Pala lasteaias peeti Peipsi-äärse piirkonna lasteaedade näitemängupäevi, kus tüdrukud ja poisid paistsid lisaks näitlemisele silma ka laulmise ja tantsimisega.

Anna Haava nimelise Pala Kooli alushariduse õppealajuhataja ehk rahvakeeli lasteaia juhataja Tiina Karu sõnul olid trupid repertuaari võtnud õpetliku sisuga näidendid.

“Tiheda lasteaia lapsed Kasepää vallast esitasid terviseõpetusliku loo “Sööbik ja pisik”, Torma lasteaia “Linnutaja” väikesed näitlejad aga “Jussikese seitse sõpra”. Mustvee lasteaed tuli kohale venekeelse etendusega “Kuidas kassipoeg näugumise ära õppis”, millele elasid tänu veenvale ja atraktiivsele esitusele hoogsalt kaasa ka eesti lapsed.”

Tiina Karu rääkis, et Saare valla lasteaia “Siilike” etenduse “Kana Kaaga” muutis eriti lustlikuks ja hoogsaks Tibutants. “Pala lasteaia etendatud muinasjutus “Pöial-Liisi” osutus üheks enim elamusi tekitanud numbriks “Konnade tants”, mis kanti ette laste ja noorte seas populaarses gangnami stiilis. Rollidega said igati hästi hakkama Meribel Tarto, Martin Kiigjõe, Sebastian Sildver, Matthias Värv, kolme osa mänginud Eliis Tupits ning teisedki meie valla lapsed,” rääkis Karu, kes koos muusikaõpetaja Malle Sildveriga lastele ka näitemängu selgeks õpetas. Fotodele jäädvustas näitemängupeo Eliis Tupitsa isa.

Kõiki näitemängudes kaasa teinud lapsi ja nende juhendajaid tunnustati meenetega. Morsi- ja suupistelaua katmisel oli abiks Jõgevamaa Omavalitsuste Liit. Jõgevamaa Peipsi-äärsete piirkondade näitemängupäevad said teoks neljateistkümnendat korda.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus