Peipsi ääres peetakse laupäeval Kalevipoja Kala- ja Veefestivali

Festivali eesmärk on tutvustada eestimaalastele Peipsi äärset kanti ning innustada kohalikke inimesi julgemalt mõtlema ja aktiivsemalt tegutsema. Peipsi äärse piirkonna arengukiirus on võrreldes teiste paikkondadega olnud mõnevõrra aeglasem, maavalitsuse ülesanne on aga maakonna tasakaalustatud arengu tagamine. Seetõttu Jõgeva maavalitsus
suurürituse korraldust koordineeribki.

Festivali avamisel mängib Avinurme puhkpilliorkester. Seejärel suundutakse kultuurikeskuse juures olevasse parki, kus esineb Avinurme meeskoor ja istutatakse kuusepuu. Mullu pandi seal kasvama mänd. Eesti ei pakata looduslikest rikkustest, kuid meil on palju vaimujõudu, me oleme väärikad ja töökad ning samas vähenõudlikud ? sestap ka sümboolse tähendusega kuuseistutamine.
Kell 11 algab Mustvee kultuurikeskuses seminar ?Peipsi kalandus 2007-2013?.
Sadamast väljuvad laevad, millega saab Peipsil lõbusõitu teha.

Kalalaat peetakse Kasepääl
Mustveest mõned kilomeetrid lõuna pool Kasepää külas algab kell 10 Kalevipoja kalalaat. Umbes sada kauplejat pakuvad omavalmistatud käsitöötooteid ja toidukaupa, sealhulgas mõistagi kalatooteid. Sellel laadal ei ole nn odavate turukaupade müüjaid.
Keskpäeval annab president Toomas Hendrik Ilves Kasepääl üle autasud konkursi ?Kaunis Eesti Kodu 2007? võitjatele. Seejärel teevad Eesti Kodukaunistamise Ühenduse keskjuhatuse liikmed esindajad ringkäigu Peipsi-äärsete kaunite kodude juurde.
Seejärel algab suur rahvapidu, kontserdi annavad Avinurme meeskoor ja puhkpilliorkester. Tegevust ja lusti jätkub kogu perele. Saab mängida paintballi, kus “tulistamismaterjaliks” värvikuulid, lasta vibu. Kasepää rannas ootavad paadid Peipsil järvel sõita soovijaid.

Esinevad ka Jõgevamaa rahvatantsurühmad. Kokku astub sel päeval üles ligi 300 isetegevuslast.
Kell viis saab Kasepää väikesel laval vaadata Tabivere Harrastusteatri etendust, Jüri Tuuliku ?Taevaredelit?, mille lavastas Tõnis Lepp.
Õhtupoole saabuvad peole Maapäevast osavõtjaid. 17.-19. augustini kestab Jõgevamaal seitsmes Eesti Külade Maapäev, mille peateema on ?Ettevõtlik Eesti küla Euroopa Liidus?. Maapäevast osavõtjad külastavad paljusid Jõgevamaa külasid. Laupäeval toimuvad kümnes eri külas kümne
töörühma arutelud, pühapäeval on Maapäeva tegevus koondunud Kuremaa lossi.
Festivalikülaliste meeleolu hoiab üleval ansambel ?Laisad Poisid?. Avatud on kalaköök.

Rammumeeste võistlus tuleb põnev

Õhtul kell seitse asuvad Eesti tugevamad rammumehed võistlema ?Kalevipoeg 2007? tiitli
eest. Kavas on atraktiivsed ja Kalevipojale kohased jõukatsumised. Samal ajal peetakse ka kalapüügivõistlus tünnist otse laadaplatsil.
Kasepää suurel laval peetakse rammumeeste võistluse ?Kalevipoeg 2007? finaal õhtul kell üheksa, kella kümnest esinevad telesaate ?Eesti otsib superstaari? finalistid Raimondo Laikre ja Anna-Liisa Supp.
Keskööl võib Peipsi kaldalt imetleda ilutulestikku järvel. Pidu jätkub öödiskoga.

Kasepääle festivalile saab Jõgevalt ja Põltsamaalt sõita ka eribussidega, mis väljuvad Jõgeva maavalitsuse eest kell 10 ja 13 ning Põltsamaalt kell 13. Tagasisõidule asuvad bussid kell 21.


ANDRES LOORAND,
Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus