Peep Päll tuli jõutõmbes Euroopa meistriks

5.-9. maini toimusid  Soomes Ylitornios 32. Euroopa meistrivõistlused jõutõstmises.

iii

Eestit esindasid nimetatud tiitlivõistlustel kehakaalus kuni 67,5 kg Peep Päll ja Alo Lille ning kehakaalus kuni 90 kg Margus Silbaum. Lõppenud Euroopa MV oli Eestile edukad:  22 riigi seas saavutati 7. koht. Eestlased võitsid kaks kuld-, kaks hõbe- ning kolm pronksmedalit.

6. mail olid võistlustules Päll ja Lille. Esimesel alal, kükkimises, said meie võistlejad kirja vastavalt 242,5 ning 210 kg. Teisel alal, lamades surumises 155  ja 157,5 kg. Alo Lille, kes on selles kehakaalus, lamades surumise mitmekordne Eesti meister ja rekordiomanik (171 kg), võitis oma esimesel välistiitlivõistlustel pronksmedali. Jõutõmbes, eestlaste trumpalal, tuli Peep Päll Euroopa meistriks!

Eelneval kolmel aastal on talle sel alal hõbemedal tulnud. Jõutõmbe kulla võitmiseks tõmbas Päll maast lahti 255 kg kaaluva kangi. Eelnevate aastate ala võitja, prantslane El Belghitti Hassan  vigastas kükis selga, seejärel ei saanud tulemust kirja lamades surumises ning loobus jõutõmbest.  Seljavigastusega võistles ka Päll, kes ei jäänud rahule oma tulemustega, aga võis rahul olla kohtadega lõpp-protokollis: jõutõmbe väike kuld ning kokkuvõttes esmakordselt suur hõbemedal kogusummaga 652,5 kg.

Huvitava võistluse suurele pronksmedalile pööras enda kasuks ka teine eestlane  Alo Lille, kes püstitas tõmbes uue isikliku rekordi 230 kg, mis tagas tänu kergemale kehakaalule kogusummas 3. koha (597,5 kg), võites tshehhi Ruso Karelit. Selle kehakaalu küki, surumise  ja üldvõitjaks tuli inglane Phillip Richard. Seega oli pjedestaalil kaks eestlast: 2. koht Peep Päll ja 3. koht Alo Lille.

7. mail võistles kehakaalus kuni 90 kg meie viimaste aasta parim jõutõstja Margus Silbaum, kellel on kahjuks suured tiitlivõistlused tihti  ebaõnnestunud.  Igati kordaläinuks võib ta lugeda lõppenud Euroopa MV. Margus Silbaum kükkis 325 ja 335 kg — mõlemad alistunud raskused on uued Eesti rekordid  ning 335 kg tagas antud võistlustel väikese pronksmedali. Surumises sai Silbaum 3. katsel kirja algraskuse 210 kg. Jõutõmbes näitas ta tõelist maailmataset! Viimasel katsel maast üles tõmmatud raskus: 347,5 kg tagas selle ala võidu ning tõstis mehe kogusummas teiseks. Ta võitis selle kehakaalu ülitugevat ukrainlast Andrei Krimovit. Meeste kogusumma oli 892,5 kg. Euroopa meistriks tuli 900 kg poolakas Jan Wegiera. Loomulikult on uuteks Eesti rekorditeks ka Margus Silbaumi jõutõmbe 347,5 kg ning kogusumma 892,5 kg. Absoluutarvestuses Wilksi koefitsiendi järgi võitis Margus Silbaum 2. koha.

Järgnevalt valmistuvad jõutõstjad novembris toimuvateks maailmava meistrivõistlusteks Indias Delhis. Kõik võistlejad treenivad koos Tartu Ülikooli spordihoones.

Võistlejad tänavad toetajaid, kes on uskunud nende edusse. Need on TÜ ASK, Tartu linn, Tartu Kultuurkapitali Raskejõustiku Fond, A. Le Coq, 60`s Grill, pubi Pool Kuus, Saare vald jt.

iii

MARKO TERASMAA, EJTL esindaja, treener

blog comments powered by Disqus