Pedja tuli harrastajate liigas teiseks

Karikasarjas esines tänavu 21 meeskonda ning nad kohtusid omavahel kahel korral.

Kaheksandikfinaalis mängiti kahel korral Premia jäähallis üle Saku hokiklubi võistkond 4:2 ja 4:3.

Finaal laupäeval Tartus

Veerandfinaali vastaseks saadi hokiliiga meistrivõistlustel kolmandale kohale jäänud Tallinna harrastajate spordiklubi esindus, kelle ridades mängivad ka neli Jõgeva hokiklubi endist kasvandikku.

Premia jäähallis toimunud kahes kohtumises tuli tunnistada võõrustajate paremust tulemustega 2:0 ja 5:2.

Karikasarja finaalkohtumistele jõudis tänavusel hooajal Balti karikaturniiri mänginud ja seal hõbemedalid võitnud Tartu Kajaka võistkond ning Tallinna Monstera I võistkond.

Karikavõitja selgub 28. mail algusega kell 11.00 Tartu Lõunakeskuse jäähallis toimuvas kohtumises.

Koduväljakul vaid Rajalo mälestusturniir

Eesti harrastajate hokiliiga meistrivõistlustel Kirde-Eesti tsoonis osalenud Pedja võistkond saavutas I tsoonis Kohtla-Järve võistkonna järel teise koha.

Pikale hooajale vaatamata õnnestus mitmest koduväljakul plaanitud turniirist siiski pidada ainult Valdur Rajalo mälestusturniir, kus korraldajatel tuli leppida kolmanda

kohaga.

Maakonna jäähokimeistrivõistlustel suudeti hooajal pidada esimese ringi kohtumised. Möödunud hooaja meistermeeskonna Jõgeva valla võistkonna ees juhib turniiritabelit Jõgeva linna esindus.

Tartu Lõunakeskuse jäähalli avamisega on Jõgeva hokimängijate treenimisvõimalused palju paranenud. Seni on sügisesel hooaja ettevalmistusperioodil käidud oktoobri algusest harjutamas Kohtla-Järve jäähallis.

Uueks hooajaks on kokku lepitud koostöö valga Lions- klubiga, kellega alustatakse Lõunakeskuse jäähallis ühistreeninguid septembri algusest.

Tartu kaks hokiklubi on väga huvitatud koostööst spordiklubiga Pedja. Täiskasvanute meeskonda on kutsutud septembri alguses osalema Tartu linna karikavõistlustel, samuti on pakutud ka võimalust mitmetel teistel turniiridel osaleda.

Lisaks on plaanis avada täiskasvanutele harrastajate hokiliiga lõunatsoon, kus kahe Tartu võistkonna kõrval osaleksid Jõgeva ja mitmed teised Lõuna-Eesti võistkonnad.

Noortevõistkondade mängijatele, kellel sünniaastaks 1993-1994 ja 1997-1998, on lubatud augustist tasuta treenimisvõimalused. Soovijatel noortel pöörduda spordiklubi Pedja poole.

Lapsed on oodatud jäähalli uisutamiskooli. Jõgevalt on soovijaid juba leidunud. Pedja meestevõistkond on juba käinud proovimas Lõunakeskuse jääd. Mai alguses peeti sõprusmat s Valga lõvide võistkonnaga, kus peamiselt veteranmängijatest koosnenud Jõgeva võistkond oli vastasest suure ülekaaluga parem.

Jõgeva vajab tehisjääväljakut

Uisutamine võidab järjest populaarsust, üha uusi ja uusi uisutajaid tuleb juurde. Juurdetulijate hulgas on palju neid, kellel viimased uisutamisekogemused on viieteistkümne või kahekümne aasta tagused. Kahjuks ei jätku kõigile korralikke uiske. Klubil pole õnnestunud neid juurde hankida ka läbi Eesti kultuurkapitali Jõgeva ekspertgrupi, kuna pole võimalik täita 50-protsendilist mujaltfinantseeringu nõuet. Jõgeva linn ja vald pole tänavu laste uisutamist ning hokimängu toetanud. Nõudluse täitmiseks on tänavu tulnud uiske ja hokikeppe oma isikliku raha eest osta.

Üha rohkem kostab hokimängijate ja uisutajate seast väljaütlemisi, et lähiajal tuleks Jõgevale ehitada katusealune tehisjääväljak. Heitlikud talved ei lase uisutajatel ja hokimängijatel regulaarselt oma lemmikala harrastada. Ka linnale oleks vajalik katusealune, kus saaks iga ilmaga suuri üritusi korraldada.

Hokiväljak vajab remonti

Hooajal jäid kahjuks koduväljakul pidamata mitmed plaanitud rahvusvahelised jäähokikohtumised. Kui veel möödunud hooajal õnnestus lätlasi Jõgevale mängima meelitada, siis tänavu ütlesid võistkonnad ära, kuna meie hokiväljak on väga halvas olukorras. Selliseid väljaütlemisi on tulnud hooajal kuulda ka mitmetelt Tallinna, Rakvere, Kohtla-Järve, Valga ja Tartu võistkondadelt. Jõgeva linna häbiplekk tuleks kiiresti likvideerida, kuid kust võtta raha.

Hinnapakkumiste põhjal maksab poortide vahetus ilma nende maksumuseta 132 300 krooni, uus valgustus 250 000 ning varumängijate varjualune ja kohtunike ruum 48 000 krooni. Eelkõige tänu Jõgeva linnavolikogu liikmete eestvõtmisele eraldas linn hokiväljaku remondiks tänavu 15 000 krooni, mullu saime Jõgeva vallast 7000 krooni. Vähesel määral on toetanud ka mõned firmad.

KAIDO POOM,
SK Pedja juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus