Möödunud nädalal viibis 23 Eestimaa erinevatest paikadest pärit noort Jõgeva muusikakoolis toimunud pärimusmuusikalaagris, kus mitmekülgse muusikalise tegevusega õpiti tundma ja esitama rahvaloomingut.
Laagri korraldaja, Jõgeva muusikakooli akordioniõpetaja Eha Niglase sõnul olid pärimusmuusikalaagrisse oodatud kõik, kes huvitatud vanade tantsude, laulude, pillilugude ja rahvalike mängude õppimisest. Musitseerimist õpiti laagris ennekõike kuulmise järgi.
Laagrilised oli tulnud peamiselt Lõuna-Eesti muusikakoolidest. Kaasas oli neil mitmesuguseid lõõtspille, kontrabass, puhkpille, viiuleid ja kromaatilisi kandleid. Hommikul äratasid õpetajad lapsed pillimänguga. Seejärel algasid tunnid, kuid sageli koguneti ka oma algatusel mõnda lugu või laulu harjutama.
“Meie lapsed hakkasid juba alates septembrist Jõgevale pärimusmuusikalaagrisse kibelema,”
ütles Karksi-Nuia muusikakooli õpetaja ning ansambli Untsakad eestvedaja Margus Põldsepp. Tema ja Tartu rahvamuusik Marju Varblane kiitsid laagri mõnusat ja sõbralikku loomingulist õhkkonda, kus õpilased ja õpetajad võrdsetena suhtlesid.
“Ka kord ja distsipliin kujunesid välja lausa iseenesest, ilma sundimata,” märkis Põldsepp.
“Tore on tõdeda, et pärimusmuusika järjest populaarsemaks muutub,” lisas Marju Varblane.
Laupäeva õhtul korraldati laagri raames Jõgeva kultuurikeskuses tantsukursus, kus kõik soovijad vanaaegseid seltskonnatantse harjutada said.
Jõgeva muusikakoolis on pärimusmuusikalaagrit korraldatud juba üle kümne korra ja ikka kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.
iii
JAAN LUKAS