Parimate tele- ja filmitegijate hulka valiti ka jõgevamaalased

Tänavusel filmi- ja teleauhindade galal pälvisid tunnustuse Jõgevamaalt võrsunud näitlejanna Ingrid Isotamm ja stsenarist Martin Algus.


Filmis „Tuliliilia“ peaosalist mänginud Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi vilistlane Ingrid Isotamm kuulutati Eesti mängufilmi parimaks naisnäitlejaks.

„Et tunnustakse ja märgatakse, on väga tore. Filmis „Tuliliilia“ oli väga hea mängida ka põhjusel, et režissöör Maria Avdjuško on ise näitleja. Kui enamasti mu rollid on tulnud läbi kannatuse ja valu, siis see osa tuli väga loomulikult,“ ütles Isotamm tunnustamistseremoonial ERR-i reporterile.

Küsimusele, kes võiks galal olla tänavune aasta tegija, pakkus Isotamm mängufilmi „Seltsimees laps“ režissööri Monika Siimetsa.

Seoses Jõgevamaa ajalehe 70. juubeliga on põhjust märkida, et nii Ingrid Isotamme isa Gunnar Isotamm kui ka Monika Siimetsa ema Tiina Siimets on maakonnalehe toimetuses töötanud.

Jõgeva I Keskkooli vilistlane – nii  näitleja, lavastaja kui ka stsenaristina tuntuks saanud Martin Algus tunnistati parimaks teletegijaks kui noorsooteemalise sarja „Miks mitte“ stsenaariumi autor.

Algus tänas tunnustamisel režissöör Ergo Kulda, kes koos temaga on teinud mitmeid sarju ja samuti „Miks mitte“ võttemeeskonda ja inimesi, kes usaldasid sarja tegemiseks oma kodu. Samuti kuulusid Martin Alguse tänud seriaali valmimisele nõuandmisega kaasa aidanud õpetajatele, noorsootöö spetsialistidele ja Tallinna Ülikooli üliõpilastele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus