Palamusel saab teoks Eesti ja Hollandi noorte ühine kultuuriprojekt

Palamusel viibivad 18 Eesti ja 17 Hollandi noort koos projektijuhtide ja juhendajatega 20.-26. veebruarini. Kultuuriprojekti läbi viiva MTÜ Arena esindaja Marit Kannelmäe sõnul jääb noorte vanus 18 ja 23 eluaasta vahele. Hollandi noored on pärit selle maa eri linnadest, Eesti noored põhiliselt Tallinnast ja Tartust.

“Projektis osalevad noored on enne näost näkku kohtumist muul viisil kontakteerunud ning käsitletavaid teemasid isekeskis arutanud. Nendeks teemadeks on kommunikatsioon keeles ja liikumises, oma tulevase elu ootamine ja loomine, reaktsioonid meie ümber ning vastuseisu ja silmitsi seismise erinevad vormid. Etenduse sisu põhinebki noorte endi mõtetel ja vestlustel, millele nad annavad kunstilise vormi lavastajate ja koreograafi abiga,” ütles Marit Kannelmäe.

Lavastajateks on vähemasti kooliteatrite seltskonnas hästi tuntud Virko Annus (Tallinna huvikeskuse Kullo koolteatri juhendaja) Eestist ja Fransje Kraaij Hollandist, koreograafiks Päär Pärenson Eestist. Valmivas etenduses kasutatakse teatri- ja videokunsti ning tantsu ja muusika elemente ning selles peaksid peegelduma osalejate eriilmelised arusaamad iseendast oma kultuurikeskkonnas ning eri kogemustest tulenev erinev lähenemine kunstilistele väljendusvahenditele.

Lavastuse sõnaline osa kujuneb osalt eesti-, osalt hollandi- ja osalt inglisekeelseks, ent põhirühk saab olema ilmselt muudel väljendusvahenditel: liikumisel, elaval muusikal (projekti on kaasatud ka muusikud!), videoprojektsioonidel jne.

Esimene etendus antakse proovipaigas, Palamuse rahvamajas 25. veebruaril kell 19, teine etendus Jõgeva kultuurikeskuses 26. veebruaril kell 16. Edasi suunduvad projektis osalejad Tallinna, kus antakse 27. ja 28. veebruaril veel kaks etendust ? mõlemad Kanuti Gildi saalis.

“Eesti-Hollandi noorte kultuuriprojekt “Crash” saab teoks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetusel, ent selle sisu ei pruugi tingimata kajastada Euroopa Ühenduse või Euroopa Noored Eesti büroo seisukohti, mistõttu nimetatud instantsidel ei lasu projekti õnnestumise eest ka mingit vastutust,” ütles Marit Kannelmäe.

Olgu vastutusega kuidas on, projekt tõotab tulla huvitav. Olgem siis varmad võimalust kasutama ning Palamusel ja Jõgeval antavaid etendusi külastama!

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus