Pala suusamaratonil valitsesid parimad ilmaolud

 

Möödunud pühapäeval sõideti Pala terviseradadel neljateistkümnes noorte suusamaraton, kus esimest korda üle mitme aasta peeti võistlus ideaalse talveilmaga.

Kui eelmisel aastal vahetult enne maratoni läks ilm sulale ning rajapinda kattis viimastel ringidel lausa lumepuder, siis tänavused külmad ning lumerohked ilmad olid maratoni toimumiseks äärmiselt soodsad. Kuid ehkki ilma- ja lumeolud olid sel korral ideaalsed, oli stardirivi kahanenud umbkaudu poole võrra. Eelmiselt maratonilt võttis osa 110 sõitjat, sel korral ületas finišijoone kõigest viiskümmend noorsportlast.

Tüdrukud ja poisid võistlesid eraldi viies vanuseklassis. Noorimad neiud pidid läbima viis kilomeetrit, 13-16- aastastel tütarlastel tuli sõita kümme kilomeetrit ning kuni 20-aastased 15 kilomeetrit. Kuni 12-aastased noormehed sõitsid 10 kilomeetrit, kuni 14-aastased 15 kilomeetrit, kuni 16-aastased 20 ning kahes vanimas klassis sõitnud noormeestel tuli läbida 25 kilomeetrit. 

Põnev heitlus finišisirgel

Võistlus peeti viiekilomeetrisel rajal, mis ei ole just kergete killast. Tõuse ja langusi jätkub terve distantsi ulatuses. Kohe pärast staadioniringi on korralik tõus, kus juba esimesed liidrikohad paika pannakse.

Põneva heitluse finišisirgel pidasid maha kuni 14-aastaste neidude klassis sõitnud Loviisa Lees ja Kristiina Kresmer, kellest oli mõne kümnendikuga kiirem Loviisa, pälvides selles klassis esikoha. Kolmandana finišeeris Aiki Laaneots, kes jäi esipaarist maha umbkaudu viie minuti võrra.

Kuni 14-aastaste neidude vanuseklassi esikolmik oli teistest osalejatest silmnähtavalt üle, kuna neljanda koha omanik Maile Kirikal jõudis finišisse Aikist pea pool tundi hiljem. Vanimate neidude klassis oli vaid üks startija, Greete Steinburg, kes vaatamata konkurentsi puudumisele läbis 15 kilomeetrit üpris hea ajaga, nimelt kulus tal distantsi läbimiseks tund ja neli minutit. 

Kahel poisil üks aeg

Noorimate poiste klassis oli teist aastat järjest kiireim Kaarel Karri, kes edestas oma klubikaaslast Madis Kuslapit rohkem kui seitsme minutiga. 14-aastaste poiste hulgas võistles Rico Jaanipere õndsas üksinduses, kuid sellest hoolimata ei võtnud poiss võistlust lõdvalt.  Kõige rohkem osalejaid oli M18 klassis, kus aja sai kirja kümme noormeest. Tihe rebimine oli selles vanuseklassis neljanda koha pärast. Täpselt sama aja said kirja Artur Palok ja Marko Liiva, kellele mõlemale omistati neljas koht.

Loomulikult oli kõige rohkem osalejaid Pala koolist. Oma vanuseklassis võistlesid Pala kooli õpilastest koha esikolmikus välja Katre Ojakivi ja Kevin Vunk. Väga heast küljest näitasid end Suusaklubi Marguse liikmed, kes võitsid viis poodiumikohta. Hästi esinesid ka Oti Spordiklubi võistlejad, hõivates kokkuvõttes kolm poodiumikohta. 

Pala suusamaratoni võitjad 

Tüdrukud                                  vanuseklass                 kool/klubi

Hanna-Brita Kaasik                          N12            Põltsamaa Ühisgümnaasium

Loviisa Lees                                   N14                  Nõmme Spordiklubi

Triin Sellis                                      N16                 Valgjärve Suusaklubi

Greete Steinburg                            N20                 Rakke Spordiklubi

Poisid                                      vanuseklass                 kool/klubi

Kaarel Karri                                    M12                 Suusaklubi Margus

Rico Jaanipere                                 M14                  Tartu Suusaklubi

Martti Rell                                      M16                  Tartu Suusaklubi

Karl Laasik                                     M18                   Oti Suusaklubi

Morten Priks                                   M20                   Karupesa Team

EILI KOITLA

 

blog comments powered by Disqus