Pajusi mudajooksule on registreerunud poole rohkem võistkondi

Pajusi teisele mudajooksule on juba registreerunud peaaegu poole rohkem võistkondi kui mullu, kuigi jooksuni on veel pea kuu aega. Mudajooks peetakse 15. juulil algusega kell 12 stardiga Pajusi mõisa pargist.


Pisisaare spordikeskuse juhataja Elmo Krumm ütles, et praeguseks on registreerunud 28 võistkonda ehk 116 võistlejat. “Mullu osales 17 võistkonda ehk 68 võistlejat,” tõi ta võrdluseks välja. Ka üksikvõistlejaid on praeguseks registreerunud juba 148, neid on 29 võrra rohkem kui osales mullusel jooskul. “Individuaalvõistlejaidki võiks kindlasti rohkem olla,” tõdes Krumm.

Toime tullakse 400 võistlejaga

Kokku ootavad organiseerijad Pajusi teisele mudajooksule vähemalt kolmesadat võistlejat. Valmis ollakse ka neljasaja osalejaga jooksuks. Mullu oli osalejaid 187.

Teisele mudajooksule oli 31. maiks tasuta registreerunud 50 last. Krummi hinnangul tuleb lapsi kindlasti veel juurde, loodetavasti jõutakse ka lastejooksul saja osalejani. Juunis ja juulis registreerides tuleb aga lapse eest tasuda osalustasu viis eurot.

Paljude jaoks sõltub mudajooksule tulek ikkagi ilmast. “Kui ilm on ilus, siis otsustatakse tulla, paljud pered langetavad otsuse ka päev enne jooksu,” teadis Krumm.

Tänavu tuleb rada oluliselt pikem, ligi üheksa kilomeetrit. Kuidas kõik täpsemalt kulgeb, sellest Elmo Krumm esialgu rääkida ei taha. Raja vana osa on endiselt sees, mis kulgeb mööda Põltsamaa jõe äärt ning ka raja uus osa kulgeb sama jõe ääres. Mullu oli raja pikkuseks peagu viis kilomeetrit, roomamist oli vähe, kuid tänavu tuleb roomata rohkem. Veetakistusi on, pigem kraavi moodi ja ka vesisemaid kohti. Jõetakistus on seni veel küsimärgi all, sest vool on kiire ja see võib muutuda ohtlikuks. Kindlasti on teel kaks tiiki, mida tuleb ületada. Ujuma ei pea, on võimalik ka kaarega mööda minna. Ujumisoskus pole sellel rajal nõutav, kes ujuda ei oska, ei pea sellepärast veel koju jääma.

Tänavu on probleeme 500kiloste põhupallidega, sest kohalikel põllumeestel neid lihtsalt pole. “Kas meil õnnestub need kaugemalt hankida, ei ole praegu teada. Kui ei õnnestu, siis põhupallitakistust tänavu lihtsalt ei tule ja mõtleme muud ronimist nõudvad takistused välja”tõdes ta.

Võistkonnad ühtses vormis

Mudajooksul võistlevad meeste, naiste ja segavõistkonnad. Võistkonnas võib olla neli liiget. Võistkonnaarvestus selgitatakse välja iga rühma viimase lõpetaja aja järgi. Ühe võistkonna neli liiget peavad olema ühtses vormis või väljanägemiselt (näiteks: ühte värvi ülikondades, kannavad punaseid ujumismütse, ühesugused särgid, jänesekostüümides, jalgpallisärkides, maadlustrikoodes jne.) sarnased.

Elmo Krumm märkis, et kedagi rajalt ühtse vormi puudumise pärast maha ei võeta, kuid tore oleks, kui võistkond näeks välja ühtmoodi. Võistkonnad stardivad koos individuaalosalejatega. Värvikamad kostüümid saavad autasustamisel premeeritud. Ohtralt loosiauhindu antakse välja kõigi põhijooksul osalejate vahel.

Võistluste särgi saavad kõik enne 31. maid registreerunud, võistluse lõpetanud saavad kõik medalid.

Elmo Krumm lisas, et mudajooks läheb sujuvalt üle Pajusi 10. mõisapäevaks, kus tänavu esinevad Ivo Linna ja Anne Veski. Seega jätkub tegemist terveks päevaks ja kui sellest veel väheks jääb, siis õhtul on Põltsamaa lossihoovis Double You, 2 Quick Starti ja Shanoni kontsert.

Pajusi mudajooksu osalustasud

II voor 01.06-08.07.2017

Lastejooks viis eurot üks laps

Individuaalosaleja 25 eurot üks osaleja

Meeskond 70 eurot üks neljaliikmeline rühm

Kohapeal

Lastejooks viis eurot üks laps

Individuaalosaleja 35 eurot üks osaleja

Meeskond 100 eurot üks neljaliikmeline rühm.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus