Painkülla tuleb tööstuspark

“Raudteetransport on viimasel ajal muutunud veelgi tihedamaks ning suurenenud on ka majandustegevus raudtee ääres. Jõgeva maavalitsus on välja käinud idee rajada uus, 3,2 kilomeetri pikkune raudteeharu Jõgeva linnast AS-ini Werol Tehased,” ütles pressiesindaja.

Raudtee kaubajaama ehitamisega viiakse Jõgeva linnast välja kaubarongide laadimine ning veoste hoidmine, mis suurendab elanike turvalisust ning parandab igapäevast elukeskkonda.

Loodava raudteeharu ümbrusse plaanivad Jõgevamaa ettevõtted rajada tööstuspargi, mis arendab Jõgeva piirkonna majanduskeskkonda. Hetkel on planeeritaval lõigul olemas vajalik infrastruktuur – puhas vesi, elekter, gaas, puhastusseadmed.

Jõgeva Maavalitsus, Jõgeva Vald, SA Eesti Tehniliste Põllukultuuride Töötlemispark, AS Biodiesel ja AS Werol Tehased on sõlminud juba ka vastavasisulise kavatsuste protokolli.

Esmaspäeval kell 13 toimub Jõgeval maavanema eestvedamisel maavalitsuse saalis ministeeriumide esindajate, ettevõtjate ja kohalike võimude ühisnõupidamine, kus arutatakse uue raudteeharu ning selle ümber loodava tööstuspargi rajamist.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus