Painküla raudteeharu ehitamine algab kevadel

Mõttevahetusel osalenud Jõgeva maavanem Aivar Kokk, maavanema nõunik Vahur Kukk, ASi Eesti Raudtee infrastruktuuridirektor Arvo Smiltin? ning ASi Werol Tehased juhid Jaan Õunapuu ja Peeter Raudsepp (viimane on ühtlasi kontserni Pere juhatuse liige) jõudsid ühisele seisukohale, et raudteeharu ehitamine Painkülani on vajalik.

?Leppisime kokku selles, mida eri osapooled peavad ettevõtmise käivitamiseks tegema,? ütles maavanem Aivar Kokk. ?Järgmine teemakohane nõupidamine toimub 23. oktoobril Werol Tehastes. Sellest arutelust võtab osa ka raudteeharu projekteerija, kellega koos vaatame üle esimese etapi vajadused ning kohendame veidi projekti. Kavakohaselt peaks raudtee ehitus algama tuleva aasta kevadel.”

Maavanema sõnul on koostöö ASiga Eesti Raudtee laabunud väga hästi. Keeruliste suhete tõttu Venemaaga on Eesti Raudtee veomahud oluliselt langenud, seetõttu ollakse igati huvitatud uutest klientidest ja eriti Eestist lähtuvast kaubavoost, mis vähendab sõltuvust transiidist.

ASi Werol Tehased juhatuse liige Jaan Õunapuu lisas:

?Werolil on plaanis oma tootmismahtu laiendada 2,5 kuni 3 korda. Ilma raudteetransporti kasutamata pole võimalik neid plaane ellu viia. Painkülla raudteeharu ehitamisest on räägitud juba aastaid, kuid tundub, et nüüd hakkab jää liikuma.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus