Paduvere karika võitsid Laiuse jalgpallurid

Juba 25. korda toimus sügisene jalgpalliturniir Paduvere Cup. Seekordsel mõõduvõtmisel osales neli meeskonda, kellest esikoha pälvis esmakordselt Laiuse.

Kõigepealt mängisid meeskonnad omavahelise põhiturniiri. Tulevane karikavõitja Laiuse jäi avamängus Jõgeva II meeskonna vastu poolajaks 0:2 kaotusseisu. Teisel saadi siiski mäng käima ja turniiri alustati 3:2 võiduga. Vaimastvere Illi meeskond oli samal ajal 3:0 (2:0) parem Jõgeva esindusmeeskonnast.

Teises voorus sai Laiuse Jõgeva I jagu 4:1 (1:0) ja kindlustas sellega endale sisuliselt finaalikoha. Sama tegi ka Illi meeskond, kes võitis Jõgeva II meeskonna 5:1 (2:0). Juba enne viimast põhiturniiri vooru oli selge, et tabeli kaks paremat on Illi ja Laiuse, keda ootab ees karikafinaal. Enne tuli siiski pidada omavahel ka põhiturniiri mäng, mis lõppes 0:0 viigiga. Tänu paremale väravate vahele (8:1) kuulus seega põhiturniiri võit Illi meeskonnale Laiuse ees.

N-ö pronksimängus alistas Jõgeva I meeskond Jõgeva teise koosseisu 5:2 (2:1).

Finaal Illi ja Laiuse vahel algas viimase teravate rünnakutega. Vaimastvere jalgpallurid andsid initsiatiivi kergekäeliselt ära ja jäid poolajaks 0:2 taha.

Teise poolaja alguses loodeti küll mängu pööre tuua, aga Laiuse kasvatas edu juba 3:0 peale. Alles 10 minutit enne lõpuvilet Vaimastvere ärkas. Rünnak järgnes rünnakule ja Laiuse suruti oma väljaku poolele. Lühikese ajaga õnnestus Illi meeskonnal lüüa kaks vastuväravat, kuid siis lõppes mänguaeg. 3:2 võit andis Laiuse meeskonnale ka turniirivõidu.

Võitjameeskonnas mängisid Timo Limberg, Kuldar Lääne (kapten), Kristjan Kuldmägi, Nikolai Roop, Siim Jallai, Taavi Valgmäe ja Rauno Pristavka. Võitja meeskonna parima mängija eriauhinna teenis Kristjan Kuldmägi. Resultatiivseim mängija oli aga seitsme tabamusega Priit Jõeäär (Illi).

Turniiri toetasid Jõgeva vald, SK Illi ja Paduvere talumuuseum.