Paanikaks pole põhjust

Kuigi nn uus gripp ehk seagripp või ka arstide hinnangul tavaline A-gripi viirus, mille tüübiks on H1N1, pole Eestis veel paanikat tekitanud, ei pruugi taoline olukord meilgi enam mägede taga olla. Vaktsiini meil pole, Lätis ja Soomes on see uus gripiviirus aga juba esimesed inimohvrid nõudnud: lõunanaabrite juures ühe ja põhjanaabrite juures kuus.

Paanikaks pole meil siiski põhjust. Tasub järgida kõiki arstide soovitusi, mis peaksid olema iga päev hügieeninõudeid täitvatele inimestele elementaarsed. Tark on tavalisest tihedamini käsi pesta ja ruume tuulutada. Ja loomulikult ei maksa haigena tööle ega kooli minna. Need on elementaarsed asjad, paraku peab neid ikka ja jälle üle kordama.

Maskidega on aga nii, et apteeki neid  igaks juhuks varuks ostma minna pole veel mõtet.

Tänane Eesti Päevalehe Ärileht käis aga välja väga nutika idee – nimelt võiksid meie väikeettevõtjad ja käsitöömeistrid maskide vajalikkuse ära kasutada ja hakata tootma näiteks rahvusmustritega või ka firmade logodega näomaske. Küllap taolisele kaubale juba ostjaid leidub, kui asi tõesti tõsiseks läheb ja paljud näomaske vajavad.

 

12. november 2009

 

blog comments powered by Disqus