OÜ Profit Pluss ostab ahvenat isegi Soomest

 

Osaühing Profit Pluss ostab oma Kadrina kalatööstuse tarbeks  70 protsenti vajaminevast kalast sisse, sest Peipsi kala ei jätku. Enamiku toormest toob ettevõte Venemaalt, aga ka Soomest.

Kadrina kalatööstuse omanik, osaühingu Profit Pluss juht Mark Šumnikov ütles, et Soomest ostetakse ahvenat juba teist aastat.

Kadrinas fileeritakse koha, ahvenat, haugi. Filee ekspordib tööstus Saksamaale, Hollandisse, Rootsi, Soome ja Kanadasse.  Eestisse jääb toodangust üsna tagasihoidlik osa.

Ettevõte töötab ühes vahetuses. Koos kontoripersonaliga on ametis 30 inimest, neist 25 töötavad tsehhis. Tööle käiakse Mustveest ja kaugemaltki. Inimesed toob tööle ja viib õhtul tagasi ettevõtte buss.

Värske kalafilee läheb väga hästi, külmutatu kipub mõnikord seisma jääma, kui pakkumine on väga suur. Kuid külmutatud kala võib laos seista.

Värske filee viiakse kiiresti klientideni, kolm korda nädalas tuleb Pärnust külmutusauto ja viib toodangu ära. Korraga läheb Kadrinast teele 1,5 – 2 tonni fileed.

Vajadusel sõidab Euroopasse ka kalatööstuse väikebuss.

„Kui on kogus, mida tasub bussiga viia, siis läheb meie buss. Eriti tihti sõidab buss Šveitsi, see riik jääb suure auto marsruudist veidi kõrvale ja kasulikum on viia kaup ise kohale,” rääkis Šumnikov, kelle sõnul küsivad kliendid kõige rohkem koha.

“Majanduslangus on toonud ehitajateks läinud kalurid tagasi. Meie ehitusfirmades pakutud palkadega võistelda ei suutnud. Nüüd on olukord normaliseerunud,” tõdes Šumnikov.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus