Ostupalavik kõrgpunktis

Varasemate ostupalavikega võrreldes on erinevus selles, et veel ei osteta seepi ega petrooli.

Kui Jõgeva Majandusühitu poodides on sool otsa saanud, siis Põltsamaa Majandusühistu poodides oli veel reede hommikul jämedat soola piisavalt.

Ka Jõgeva linna Keskuse poodi tuli jäme sool kolmapäeval müügile pärast 3-4-päevast vahet. Samas on pea kõikides poodides piisavalt saada peensoola.

Suhkrut ei suudeta niipalju juurde tellida, kui seda kokku ostetakse. Koos suhkru ostubuumiga tõuseb pidevalt ka selle hind. Näiteks maksis Jõgeva Majandusühistu kaubandusjuhi Endla Raua andmetel Kaubahallis 7.-11. aprillini toimunud soodusostunädalal üks kilogramm Inglise suhkrut Hellas 4.50. Nädal aega tagasi maksis 25- kilogrammine suhkrukott Jõgeva Majandusühistu poodides 120 krooni, reedel aga juba 173 krooni.

Põltsamaa Majandusühistu juhataja Jüri Männiksaare sõnul maksab 50-kilone suhkrukott nende poodides 330 krooni, 25-kilone 165 krooni ja kilone pakk Hüva suhkrut 7.20. Jõgeva linna Küütri poes maksis aga kilo suhkrut neljapäeval 7.50.

“Hulgilaod ei jõua kaupluste üha suurenevaid nõudmisi täita. Samas ei saa ka ostjat süüdistada. Inimene varustab ennast alati pöördelistel hetkedel ja seda on ka ELi astumine. Ega see olukord enne stabiliseeru, kui kaubad jälle pidevalt müügil on ja hinnad tõusnud tasemini, mida on prognoositud,” märkis Jüri Männiksaar.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus