Normaalsed lapsed ainuvõimalikus kodus

Eile pandi Põltsamaal kolmele SOS-lasteküla peremajale sümboolne nurgakivi. Majad valmivad novembris ja seal hakkavad peredena elama lapsed, kellel pole oma vanemaid või ei suuda nad tagada oma järeltulijaile täisväärtuslikku elu.

Kui SOS-elamute ehitamise plaan Põltsamaal teatavaks sai, alustas grupp linnakodanikke selle vastu allkirjade kogumist. Ikka hirmus, et nende rahulikku linna tuuakse elama kasvatamatuid lapsi, kes kindlasti paha tegema ja ümbruskonna rahu rikkuma hakkavad.

 Sel hirmul pole alust, sest vastupidi näiteks mõnedele meie hinnangul tavakodudele, kus üks või ka mõlemad vanemad välismaal tööl, või kuigi kodumaal, oma võsukeste käikudest-ettevõtmistest suuremat ei tea,  kasvavad lasteküla lapsed koolitatud pedagoogide hoole all, kes nende eest ööpäevaringselt vastutavad on.

 SOS-peremaja süsteem on ammu parimaks lastekodu vormiks tunnistatud, üheperemajade massilist ehitamist takistab vaid rahaprobleem.

Sügisest saavad 18 last endale Põltsamaal uue kodu, linna lisandub uusi töökohti ja ümbruskonna koolidesse õppureid. Laps, kellel päriskodu ja bioloogilisi vanemaid pole, kes tema eest hoolitseda suudaksid, peab ju ka kusagil üles kasvama.  

16. juuni 2009

blog comments powered by Disqus