Noorus-96 alistas Kohtla-Järve, eelmine võit aga tühistati

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga kahekümne esimese vooru mängus alistas Jõgeva SK Noorus-96 pühapäeval võõrsil Kohtla-Järve JK Järve II meeskonna 2:0. Nädal varem koduväljakul saadud 6:2 võit Maardu Unitedʼi üle tühistati jalgpalliliidu poolt aga diskvalifitseeritud mängija kasutamise tõttu. Viis vooru enne meistrivõistluste lõppu on jõgevalased kolmandal kohal.

Jõhvi linnastaadionil peetud kohtumise mõlemad väravad lõi Jõgeva meeskonna edukaim väravakütt Kaarel Põldma. Skoori avas Põldma 68. minutil, neli minutit hiljem realiseeris ta edukalt ka väljakukohtuniku määratud 11 meetri karistuslöögi.

Möödunud kolmapäeval sai Noorus-96 aga Eesti Jalgpalli Liidult teate, et tühistatud on neli päeva varem koduväljakul saadud 6:2 võit Maardu Unitedʼi üle. Mängutulemuse -:2 kaotuseks muutmise põhjuseks oli asjaolu, et Jõgeva meeskonna rivistuses oli väljakul diskvalifitseeritud mängija Tauno Anvelt, kes lõi ka kohtumise avavärava.

Teise liiga turniiri reeglite punkt 53.2 kohaselt on mängija automaatselt diskvalifitseeritud üheks järgmiseks meistrivõistlustel peetavaks mänguks pärast igat kolmandat hoiatust, mille eest ta ei ole karistust kandnud. Seejuures ei lähe eraldi hoiatuste arvestusse ühes mängus saadud kaks hoiatust, mille eest mängija väljakult eemaldatakse.

Tauno Anvelt on tänavuse hooaja jooksul teeninud viis kollast kaarti. Neist kaks sai ta 12. vooru kohtumises Maardu Linnameeskonna vastu ning seetõttu pidi Anvelt vahele jätma järgmise mängu. Lisaks 30. augustil 19. vooru kohtumises Tallinna Dünamo vastu teenitud kollasele kaardile läksid Tauno Anveltil eraldi hoiatustena arvesse ka esimeses ja kümnendas voorus teenitud hoiatused ning seetõttu oleks ta pidanud 20. vooru kohtumisest eemale jääma.

Kokku on põhja/ida piirkonna turniiril tänavu selle reegli rikkumise pärast tühistatud kuue mängu tulemused, Noorus-96 jaoks oli see aga meistrivõistluste ajaloo esimene sel põhjusel käest antud võit.

Kahekümne ühe vooru järel on 48 punktiga turniiritabeli tipus Tallinna JK Legion. Teisel kohal olev Võru FC Helios jääb maha kuue ning kolmandal positsioonil jätkav Jõgeva SK Noorus-96 seitsme punktiga. Tartu FC Merkuuri edestavad jõgevalased nelja ning Lasnamäe FC Ajaxit ja Tallinna FC Levadia III meeskonda võrdselt viie punktiga.

Laupäeval on Jõgeva linna esindusmeeskonnal taas võimalik tõusta tabelis teisele kohale, kui koduväljakul minnakse vastamisi lähima konkurendi, Võru Heliosega. Mäng peetakse Vaimastvere Arenal, avavile kõlab kell 14.00.

Klubi noortemeeskond võttis möödunud kolmapäeval U17 vanuseklassi esiliigaturniiri mängus hooaja neljanda võidu, kui võõrsil alistati Tallinna FC Flora 4:1. Kaheteistkümne vooru järel on Noorus-96 kümne meeskonna hulgas 13 punktiga seitsmendal kohal.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus