Noorkabetajate edu

Eesti juunioride 100ruuduse kabe meistrivõistluste täispika ajakontrolliga finaalturniiril osales kaheksa paremat neidu ja noormeest. Märkimisväärne on neidude tase: Jõgeval peetud täiskasvanute meistrivõistlustel  pälvisid Joanna Sild ja Anneli Trees vastavalt kuld- ja pronksmedali. Nende ja Merilii Jala vahel arenes pingeline konkurents ka juunioride turniiril. Vähe jäi puudu järelturniirist, sellest päädis Merilii õnnetu kaotus Annelile võrdses lõppmängus. Esikolmikusse jõudsid Anneli Trees 10 punktiga 14-st, Joanna Sild (mõlemad Lasnamäe male-kabeklubi) 9 ja Merilii Jalg 8 punktiga. Noormeestest oli võidukas Hendrik Tamm (Pärnumaa Spordiliit) 13 punktiga 14-st.

Noorte võistkondlikel meistrivõistlustel, mis toimusid eraldi 64- ja 100ruuduses kabes, võisime arvestada vähemalt ühe medalikohaga ja see ka õnnestus. Kummaski mänguliigis ei olnud ülejäänud klubide pingil pikkust, et osutada võrdset vastupanu Lasnamäe I võistkonnale, 100ruuduses kabes oli Jõgeva 2:6 kaotus neile isegi turniiri väikseim. 64ruuduses kabes läks Jõgeva I võistkonnal planeeritult, avavoorus alistati duubelvõistkond 7:1, viigistati 4:4 Nõmme I võistkonnaga, alistati 6:2 Tamka (Kohtla-Järve), 5:3 Nõmme II ja 8:0 Tabasalu II, kaotati 2:6 Lasnamäe I-le, võideti 5:3 Pärnumaa Spordiliit ja Läänemaa, 6:2 Lasnamäe II ja 8:0 Tabasalu I.

Kokkuvõttes hõivasid medalikohad Lasnamäe I 20, Jõgeva 17 ja Nõmme I 16 matšpunktiga. Hõbemedali saanud võistkonda kuulusid Margus Zimmer, Jakko Koort, Triinu ja Merilii Jalg, nende ettevalmistusse on oma panuse andnud Endel Niinepuu, Enno Eerma ja Uno Plakk.

Noorkabetajad mängisid igati hingestatult, individuaalselt oli Triinu Jalg 17 punktiga 20-st parim noormeeste (!) kolmandal laual. Merilii Jalg kaotas Anneli Treesile, alistas aga ülejäänud vastased ja oli neidude laual 18 punktiga teine, Anneli kogus ühe viigi juures punkti rohkem. Margus Zimmer oli 1. laual 12 punktiga 4. ja Jakko Koort teisel laual 9 punktiga 6. Jõgeva II võistkond (Mikk Korkmann, Kristjan Säärits, Raivo Raja) mängis kolmekesi, võideti Tabasalu II ja Läänemaa võistkonda, parimana jäi Kristjan Sääritsa arvele teisel laual 8 punkti.

100ruuduses kabes esines Jõgeva väikesel laual hõbemedalile tulnud võistkonnaga. Võideti 8:0 Tabasalu, 6:2 Lasnamäe II, kaotati 3:5 Nõmme I-le, võideti 6:2 Nõmme II ja kaotati 2:6 Lasnamäe II-le. Viimases voorus piisas pronksmedaliteks 4:4 viigist Pärnumaaga, paraku tõi ainsana võistkonnale 2 punkti Merilii Jalg. Tema oli ka võistkonna parim, jagades neidude laual Anneli Treesiga 11 punktiga 12-st eskohta. Triinu Jalg oli noormeeste kolmandal laual 8 punktiga kolmas. Võistkondlikult jõudsid esikolmikusse Lasnamäe I 12, Nõmme I 10 ja Pärnumaa 8 matšpunktiga, Jõgeva oli 6 punktiga 4.

Eesti noorte meistrivõistlused 64ruuduses kabes toimuvad aasta viimasel neljal kuul ja sealt peaks kindlasti tulema medalilisa ka Jõgeva noorkabetajatele. Praeguse seisuga on võistkondlikus arvepidamises Jõgeva Nõmme ja Lasnamäe klubi järel kolmas, 10 medalikomplektist on Nõmmel 14, Lasnamäel 8, Jõgeval 6 ja Pärnumaal 2 medalit. Meistritiitleid on Lasnamäel 4, Jõgeval 3, Nõmmel 2 ja Pärnumaal 1. Vahepealsel ajal aga toimuvad noorte EM ja MM-võistlused.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus