Naisrühm Tantsulust tähistas viieteistkümnendat sünnipäeva

Möödunud reede õhtul tähistas Sadala rahvamajas viieteistkümnendat aastapäeva selles kogukonnas tegutsev naisrühm Tantsulust.


Sadala naisrühma sünnipäeva tähistamise õhtujuhi, Sadala külade seltsi juhatuse esimehe, Pille Tuti sõnul hakkas 1999. aasta septembris Sadala rahvamajas koos käima naistantsurühm. “Kogukonna naistel, keda oli rohkesti, tekkis idee oma naisrühma loomiseks. Mitmel aastal prooviti oma tantsuhuvi ja -oskusi. Lõpus kuulutati ametlikult välja, et on moodustatud Sadala naisrühm Tantsulust. Selle esimene oluline ülesastumine oli 2003. aastal Laiuse naisrühma Meie Mari kümnendal juubelil,” meenutas Tutt.

Juhendajaks kutsuti Valve Raide

Tantsulusti juhendajaks kutsuti Valve Raide, kes juhendas sel ajal Sadalas ka segarühma. Suuremate ja vastutusrikkamate esinemiste eel on juhendamisel abiks ka rahvatantsuõpetaja Virve Muser.

Praeguses koosseisus on Tantsulustis kümme tantsijat erinevatest põlvkondadest.

“Sadala naisrühm on esinenud nii maakonna tantsupidudel kui ka Eesti naiste tantsupidudel, maakonna memme-taadi pidudel, Anna Raudkatsi tantsupäevadel. Samuti Torma valla sõprusvalla pidustustel Soomes Oravaises ja Pietersaari linnapäevadel. On osaletud oma kogukonna sündmustel, olulistel tähtpäevadel ja ühistegevustes,” lausus Valve Raide.

“Mulle on eriti meelde jäänud esinemised I ja II Eesti naiste tantsupeol Jõgeval,” ütles Tantsulusti asutajaliige Marje Kütt. “Tulin naisrühma sõbranna soovitusel. Meil on ühtehoidev kollektiiv. Siin on tantsinud mitme põlvkonna inimesi ühest perest – ema ja tütar, ämm ja minia. Etteastetel on jäänud mulje, et nii tantsijatele kui ka pealtvaatajatele on eriti meelde jäänud liikuvamad rahvatantsud nagu näiteks “Heinalised”,” lisas ta.

“Kogukonna tegemistel on naisrühm alati hea eestvedaja rollis, kohusetundlik ja rõõmsameelne kaasalööja. Ühistel aruteludel ja otsustamistel avaldatakse arvamust, pakutakse ideid ja võetakse liikmetele jõukohaseid ülesandeid. Naisrühm peab oluliseks kodukoha kultuurielu hoidmist ja arendamist. Järgmisse aastasse planeeritakse kogukondlikud esinemised ja sündmuste ettevalmistamine, nendel osalemine. Üheks olulisemaks saab tantsu- ja laulurahval olema Sadala laululava avamispidu, mis peaks toimuma suvel,” rääkis Pille Tutt.

Peoõhtut aitasid sisustada sõbrad

Sadala Tantsulust kutsus oma peoõhtu kontserdile Meie Mari naisrühma, segakoori Sõbrahing, Kuremaa naisrühma, rahvamuusikud Eha Niglase ja Artur Aunapi. Meeleoluka esinemise tervituseks tegid Sadala Külade Teatri trupp ja Sadala meesrühm SaMaKaS.

“Sadala Külade Seltsi poolt tegime suure kallistuse kõigile tantsijatele, nende peredele ja toetajatele. Oleme ise oma kodukoha kultuuri hoidjad ja oma loo loojad,” sõnas Pille Tutt, kes Jõgevamaa rahvakultuurispetsialistina andis üle rahvakultuurikeskuse tänukirjad Sadala naisrühmale ja selle juhendajale Valve Raidele.

Tantsurühma naispere ütles tänusõnad kõigile sõpradele, toetajatele ja kaasteelistele. “Viisteist aastat on suurepärane tulemus rahvatantsu hoidmisel maakultuurimajas. Tore on koos Sadala naisrühmaga esineda erinevatel pidudel nii Torma kui Jõgeva vallas, mis nüüd kuuluvad ühte omavalitsusse,” märkis Laiuse naisrühma Meie Mari liige Malle Aia.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus