Naiskodukaitsjad pidasid oma võistlust lustiga

Mai lõpus pidasid naiskodukaitsjad maha ajaloo- ja avalike suhete erialavõistluse. Selle korraldas Jõgeva ringkond ja peamiseks võistluspaigaks oli Kirna õppekeskus. Võistlejaid saabus kolmekaupa seitsmest ringkonnast.

Võistlus erines sel korral tavapärasest formaadist, korraldajate eesmärk oli anda osalejatele lisaks võistluspingele ka uusi teadmisi ja kogemusi. Nii ei piirdutud sel nädalavahetusel vaid Kirnal viibimisega ja teadmiste testimisega, vaid tutvuti ka mitmete Jõgevamaa vaatamisväärsustega ja  võistlusülesandedki olid mitmekesised ja pakkusid igal võimalikul moel midagi uut.

Koduseks ülesandeks olid võistlejad saanud taaslavastada etteantud ajaloolised fotod. Laekus uskumatult huvitavaid töid, mis muidugi kohtunike töö raskeks tegi. Ekspertidena osalesid hindamisel rahvusvaheliselt tunnustatud fotograafid Marjana ja Kalmer Lehepuu.

Reede õhtul pärast avamist ja võistlustingimuste tutvustamist avanes võistlejatel võimalus väikeseks muusikaliseks vahepalaks, mida pakkus Jõgeva maleva kaitseliitlane Mikk Lind. Tuttavad ja tuttuued lood, mis tema kitarrilt kõlasid, lõid nauditava õhustiku. Hoolimata piinavatest sääskedest, nauditi head muusikat südamest.

Laupäev kujunes kõige meeleolukamaks, sest sellesse päeva oli planeeritud kõige rohkem elamusi ja võistlusi. Palamusel tuletati meelde ja saadi uusi teadmisi sealse muuseumi poolt korraldatud “Kiire-jooksul”. Sealt suunduti Eesti muinasaega ja Kassinurme linnamägedes ootas võistlejaid maastikumäng.  Punktiülesandeid lahendades tuli tunda ringkondade esinaisi ja lippe, organisatsiooniga seotud inimesi, treenida mälu KIM-testis ja  proovida oma silmamõõtu pikkuste hindamisel. Ka meeskonnatöö oskus pandi proovile. Ringreisi viimase punktiga siirduti varauusaega, et tutvuda Laiuse lossi  müstiliste varemetega.

Varemete vahel jälgiti Põltsamaa Üksikkompanii meeste demonstratsioonlahingut, mille kohta hilisõhtuks reportaaž ja pressifotod esitada tuli.

Kirnale tagasi jõudes pandi ajalooviktoriinis proovile võistkondade oskus internetiavarustest vajalik infot leida. Näiliselt lihtne ülesanne pakkus pinget kogu etteantud ajaks.

Viimasel ülesandena tuli pühapäeval vastavalt varem välja loositud teemadele üles panna messiboksid. Ekspertkohtunik Rainer Kerge (Õhtuleht), peakohtunik Liivi Reinhold (Kaitse Kodu!) ning aukohtunik Airi Tooming andsid võistlejatele väärtuslikku ja väga professionaalset  tagasisidet nii reportaažide kui messibokside kohta.

Kogu võistlus oli väga meeleolukas ja pingevaba. Kuid lõpuks löödi ikkagi punktid kokku. 2013. aasta ajaloo- ja avalike suhete erialavõistluse võitjaks osutus Tartu ringkonna võistkond (Piret Konsin, Liina Pärnamäe, Eha Jakobson). Teise koha saavutas Tallinna ringkond (Eveli Nõgu, Elisa Jakobson, Üve Maloverjan) ning kolmanda Sakala ringkond Lembe Lahtmaa, Ene Sügav, Jane Särg).

Iga võistkond oli tegelikult millegi poolest eriline ja kaotajaid sellel võistlusel kindlasti polnudki.

i

TRIINU KÜÜNAL

blog comments powered by Disqus